2019’da Nereye Gitmeliyiz?

tarafından
103
2019’da Nereye Gitmeliyiz?

Herkesin hayalleri arasında fırsatını bulup yurtdışında keşfedilmemiş ülkeleri görmek, doyasıya gezmek ve yeni diyarlara yelken açmak var. Fakat hem ekonomik koşullar hem de uzun vize süreçleri bazen bu hayalleri sekteye uğratabiliyor. Bazen de yurtdışına gidilse bile tatmin edici bir keyif alınamıyor. Bunun da en önemli nedeni çoğu zaman ön araştırmaları sağlam bir şekilde yürütmemek ve doğru bir gezi planlaması yapmamak. Peki, 2019’da Nereye Gitmeliyiz?

En İyi, Suç Oranı Düşük Şehirler Hangileri?

Bu sene suç oranı düşük olan, yaşam standardı yüksek olan, sağlık, ekonomi ve yerel yönetimler açısından güven veren ülkeler genel anlamda şaşırtıcı değil. 2018 puanlarına göre gidilebilecek en ideal ülkeler listesinin başında Norveç yer alıyor. Zaten kendine has kültürleriyle birçok Kuzey Avrupa ülkeleri bu listenin başını çekiyor. ABD ise 2018’de gidilecek ülkeler listesinde bir nebze güven kaybetmiş görünüyor. Özellikle güvenlik konusu ABD’ye gidişler konusunda tedirginlik yaratmaya başladı. Endonezya ülkesi ise sürpriz bir yükseliş içinde.

Son yıllarda yaklaşık 20 sıra birden yükselen Endonezya’nın ekonomisi de hızla büyüyor. Ülkede her 10 kişiden 7 tanesi kendini mutlu hissediyor. Özgürlükler açısından ise Kanada öne çıkan ülkeler arasında. İfade ve basın özgürlüğü, hukuk eşitliği, güvenlik, protesto ve gösteri yapma hakkı, eğlence, eşcinsel evlilikler gibi başlıklar oldukça dikkat çekici.