8 Muhteşem Film 8 Muhteşem Mekan

tarafından
24
8 Muhteşem Film 8 Muhteşem Mekan

Filmlere konu olan ve muhteşem sahnelerin çekildiği o mekanlar hepimizin merak ettiği yerlerdir. İşte o 8 muhteşem film 8 muhteşem mekan.

Keyifle izlediğimiz filmlerin mekanlarını hiç merak ettin mi ? Bazen o filmdeki karakter olmak bazen ise o mekanda bulunmayı istemek aklınızdan geçmiştir. Merakınızı giderecek o dünyaca ünlü 8 filmin çekilmiş oldu mekanları sizler için araştırdık.

8 Muhteşem Filmden 8 Muhteşem Mekan

Açık Oyunları Kuzey Karolina Ormanları

Açık oyunları filmini o kadar benimsedik ve o kadar sevdik ki… Hayatta kalma mücadelesi veren birçok karakter beyaz perdede karşımıza çıktı. Heyecanlı sahneleri ile nefesleri kesen Açlık Oyunları, izleyicinin de hayatlarını sorgulamasına sebep oldu. Katniss’ in vermiş olduğu yaşam mücadelesi de seyirciyi etkisi altına aldı. Tüm bu olayların gerçekleştiği mekan ise Amerika’ nın doğusunda yer alan Kalorina Ormanları’dır.

Gladyatör – Ait Ben Haddou

Gladyatör - Ait Ben Haddou

Gladyatör – Ait Ben Haddou

Fas, birçok tarihi konu alan filmlere ev sahipliği yapmış bir yer. Gladyatör filmi de Fas da bir köyde çekilmiştir. Sahra ve Marakeş arasında yer alan bu köy, Ait Ben Haddou olmakta.

Godfather- Savoca Köyü

Sicilya’ da yer alan Savoca köyü, sizi kültürü ve Sicilya’ nın kendine özgü havası ile karşılıyor. Godfather filmi de bu köyde çekilmiştir.

Yüzüklerin Efendisi- Matamata Platoları

Yüzüklerin Efendisi- Matamata Platoları

Yüzüklerin Efendisi- Matamata Platoları

Fantastik bir türün baş kitaplarından biri Yüzüklerin Efendisi, oldukça ilgi gören bir seridir. Serinin filmi de aynı etkiyi görmüştür. Serinin çekilmiş olduğu film mekanı ise Yeni Zelan’da da bulunan Matamata platoları oluyor.

Star Wars- Tunus Çölü

Star Wars, izleyici kitlesinden tam not alan bir film olarak hafızalara kazındı. Star Wars, Tunus Çölünde çekilen sahneler beyaz perde de karşımıza çıktı.

Vicky Cristina Barcelona – Oviedo

Vicky Cristina Barcelona- Oviedo

Vicky Cristina Barcelona- Oviedo

İspanyol kültürünün hissedildiği küçük, şirin kasabada sizden tam not alacak. İspanya’da yer alan ve Asturias özerk bölgesinin başkenti Oviedo, film mekanlarında göründüğü gibi muazzam.

Mad Max- Namib Çölü

Güney Afrika’ da yer alan Namib Çölü, Mad Max filmini izlediğinizde sizleri koltuklarınıza yapıştırmıştır. Mad Max, Namib Çölü mekanı ile güzel bir film olarak akıllarımızda kaldı.

Harry Poter – Leadenhall Market

Harry Poter- Leadenhall Market

Harry Poter- Leadenhall Market

Harry Poter’da filminde olduğunuzu ve okula gideceğinizi düşünün. Leadenhall Market okul malzemeleriniz için en uygun yer. Bu ünlü marketin bulunduğu yer ise Londra’dır.