Amerika’nın En İyi Plajları

tarafından
4
Amerika’nın En İyi Plajları

Amerika’da yer alan en iyi plajları sizler için araştırdık. İşte Amerika’nın en iyi plajları…

Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan plajlarda güneş banyosu , barbekü piknikleri ve harika havanın tadını çıkarabilirsiniz. Ülkede yer alan Hawaii ve Florida gibi büyük sahil şeritlerinde hem lüks fiyatlı hem de uygun fiyatlı plaj tatilleri için sınırsız fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Florida’da yer alan plajlar genellikle ince beyaz kumlar içinde ve şnorkel yüzme, kano gibi aktiviteler bulunmaktadır. Kaliforniya’da bulunan oteller, restoranlar ve eğlence için oldukça popülerdir. ABD’ ye gidecek çiftler için romantik bir kaçamak için en mükemmel ve lüks hizmet sunan tatil yerleri ise kuşkusuz Hawaii’de bulunanlardır. İşte o ünlü plajlar;

>> Baş Döndüren 10 Plaj

Amerika’nın En İyi 5 Plajı

  • Waipio Valley Plajı, Büyük Ada, Hawaii

İsmi gibi eşsiz olan bu plaj kalın yeşil ormanlardan geçerek ya da dar ve dik olan yollardan aşağı inerek bu plaja ulaşabiliyorsunuz. Bir plaj tatili için çok çaba sarf etseniz de buna değiyor.Waiullili şelaleleri manzaralarının eşliğinde muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.

  • Honopu Plajı, Kaunai, Hawaii

King Kong filminde yer alan ve İndiana Jones’ un vurulduğu sahili merak edenler için bu filmdeki sahnelerin çekildiği yer Honopu Plajı’ dır. Katedral Plajı olarak da bilinen kafatası adası Honopu’ ya erişebilmek için deniz yolunu kat etmeniz gerekiyor. Kimyon rengindeki kumu ve bitki örtüsü ile kaplı uçurumları ile Honopu sizleri bekliyor.

  • Gün Batımı Plajı, Oahu, Hawaii

Kış aylarında büyük dalga sörfleri için en iyi yerlerden birisi olarak kabul edilen Gün Batımı Plajı , Vans Triple Crown etkinliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Yaz aylarında suyu göldeki kadar sakin bir hal aldığından dolayı oldukça rahat yüzebileceğiniz denizi olan Gün Batımı Plajı , ayrıca adından da olduğu gibi muhteşem bir günbatımı sizleri başka diyarlara götürecek.

  • Kaunaoa Bay Koyu, Hawaii

Aloha Eyaletinin Büyük Ada’sının Kohala Kıyısında yer alan Kaunaoa Bay Koyu , Hawaii’nin sayılı güzelliklerinden bir tanesidir. 400 metre uzunluğundaki harika plajı , bembeyaz kumları ve sakin berrak mavi suyu ile harika anılar biriktirebilirsiniz.