Arica Gezi Rehberi

tarafından
130
Arica Gezi Rehberi

Arica gezi rehberi yazımızda, Arica ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Arica, UNESCO tarafından koruma listesine alınan alanları ve milli parkları ile beğeni kazanan şehirler içerisindedir.

Şehrin tarihinde bir çok farklı yerli gruplar yaşamıştır. Bu gruplara ait tarihi kalıntıları görüp, tatilinizde farklı yerler gezip görerek dolu dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Arica şehir merkezi ve Güney pasifik dalgası ile sörf yapan insanlar neredeyse iç içedir. ” El Gringo ” olarak adlandırılan dalga her yıl binlerce insanın katıldığı sörf yarışmasına verilen addır. Şehir her yıl düşük miktarda yağış almaktadır. Bu yüzden yaz günlerinin sayısı  Arica’da daha fazladır. Zeytin ağaçlarının bulunduğu sokaklarda yürüyüş yapmak, egzotik meyveleri de tatmanıza imkan sağlayacaktır. Kentte yer alan plajlar ise tatilde kendinizi ödüllendireceğiniz güzelliktedir. Arica’da  gezilecekler listesi ise şu şekilde;

1 – Corazones Plajı

Kente geziden çok tatil için gelmişseniz plaj olarak Corazone plajını tercih etmenizi öneririz. Şehir merkezine 12 kilometre mesafede olan plaj, ince koyu bir kuma hakimdir. Plaj yakınında mağaralar, taş merdivenler ilgi çeken noktalardandır.

2 – Lauca Milli Parkı

UNESCO tarafından Biyosfer doğal koruma alanı olarak seçilen park, Bolivya sınırında yer alıyor. Park, 1965 yılında açılmıştır. Parkın sınırlarından iki adet nehir akmaktadır. Bu nehirlerin ismi ise Rio Lluta ve Rio Lauca’dır. Parkın içerisinde yer alan sıcak su kaynakları ise şifa niyetine kullanılmaktadır.

3 – Chungara Gölü

Milli park sınırların içerisinde bulan Chungara gölü, kobalt mavisi görünümü ile yerli yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Gölün etrafında gezi ve yürüyüş alanları bulunuyor. Birçok hayvan türüne de bu gölün çevresinde rastlayabilirsiniz.

4 – Parinacota

Yerli köy ilan edilmiş Parinacota, yerel kültüre şahitlik edeceğiniz bir yerdir. Köyde kerpiçten yapılmış evler bulunuyor. Mistik bir ruha sahip olan köyü görmeden şehirden ayrılmamanızı öneririz.