Avrupa’da Düşük Bütçeli Seyahat İçin Öneriler

tarafından
182
Avrupa’da Düşük Bütçeli Seyahat İçin Öneriler

Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Avrupa’ya düşük bütçeli seyahat etmek isterseniz önerilerimize kulak verin.

Avrupa’da birden fazla ülke birbirine yakındır. Bu yüzden seyahat gerçekleştireceğiniz ülkeden farklı birçok ülke ve şehri gezebilme imkanınız mevcuttur. Bazı Avrupa ülkeleri ekonomik gezi bütçenizi zorlasa da bunu en aza indirebilirsiniz. Öncelikle gideceğiniz ülke ve şehrin ön araştırmasını yapmak ve günlük plan oluşturmak faydalı olacaktır. Bunun için tavsiye edelin tüyolara sayfamızda yer verdik.

Avrupa’da Düşük Bütçeli Seyahat İçin 6 Öneri

Ekonomik Hava yolları İle Seyahat Etmek

Avrupa şehirlerine çok fazla sefer düzenleyen şirketler bulunuyor. Bu şirketlerin hangisinin en ucuz bilet imkanı verdiğini öğrenmek için web sitelerini taramanız gerekmektedir. Avrupa seyahatlerinde en ünlü olan hava yolu şirketleri Ryanair ve easyJet’tir. Ucuz bilet imkanı veren bu şirketlerin zamanında kalkış yapmaları ise beğeni kazanıyor.

Erken Rezervasyon Yapın

Her uçuşunuz da erken rezervasyon hizmetlerinden yararlanmaya çalışın. Geç alınmış bilet ücreti ile erken alınmış bilet ücreti arasında ciddi farkların olduğunu söyleyelim.

Otobüs ve Tren Yolculuğunu Tercih Edin

Avrupa şehirleri arasında demir ve kara yolu bağlantıları oldukça gelişmiş durumda. Daha fazla şehir görmek isterseniz şayet otobüs ve tren yolculuklarını deneyebilirsiniz.

>> Yurtdışı Seyahat Sigortası

Çantanızı Ağırlaştırmayın

Uygun havayolu şirketlerinin çoğunluğu bagaj boyutu ve ağırlığında kısıtlı haklar sunuyor. Bagaj ücretlerini fazla ödememek için hafif bir çanta ile seyahate çıkmanız öneriliyor.

Hostelde Konaklayın

Otel fiyatları bütçenizi biraz zorlayabilir. Bu yüzden hostellerde konaklamanız bütçenizi korumaya yönelik güzel bir adımdır.

Tur grupları ile rezervasyon yapın

Ucuz Avrupa turları erken rezervasyon yapıldığı vakit uygun fiyatlarla tura katılmış olursunuz. Bunun yanı sıra birçok şehir, bölge gezme şansını yakalarsınız.