Avrupa’da Kesinlikle Görmeniz Gereken Yerler

tarafından
34
Avrupa’da Kesinlikle Görmeniz Gereken Yerler

Yurtdışında tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek istiyorsanız derlediğimiz bu yerleri incelemenizde fayda var. İşte Avrupa’da kesinlikle görmeniz gereken yerler;

Avrupa’da Kesinlikle Görmeniz Gereken 10 Yer

Hallstatt- Avusturya

Dünyanın en eski tuz madenini bünyesinde barındıran bu köy , Yukarı Avusturya bölgesinde bulunan Salzkammergut’ a bağlı. UNESCO’ nun da koruma altına aldığı bu alanda muhteşem mimari yapılar görenleri büyüleyecek türden.

Füssen – Almanya

Tarihi Romalılara kadar dayanan bu kentte şatolara benzer yapıları , eşsiz manzarası ve sahip olduğu doğası ile gezilmeye değecek bir şehir.

Glasgow – Birleşik Krallık

İngiltere’ nin üçüncü kalabalık şehri olarak tarihe geçen Glasgow , yılın her ayı yağmur alıyor. Bu bağlamda gezerken sıcaktan bunalmamak isteyenler için bu şehir oldukça uygun.

Oxford – Birleşik Krallık

Öğrenci şehri olarak bilinen ve dünyanın en ünlü üniversitelerinden Oxford Üniversitesine ev sahipliği yapan kent , şehir merkezindeki alışveriş merkezleri ve ünlü kitapevi olan Blackwells Kitapevi ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Cesky Krumlov – Çek Cumhuriyeti

Şirin evleri ve orta çağdan kalma mimari yapısı ile dikkatleri üzerine çeken şehir Çek cumhuriyetinin başkenti Prag’ ın 175 km güneyinde yer alıyor.

Cesky Krumlov - Çek Cumhuriyeti

Cesky Krumlov – Çek Cumhuriyeti

Heidelberg – Almanya

Almanya’ nın romantik şehri olarak nam salmış Heidelberg , çoğunlukla öğrenci nüfusundan oluşuyor. Tam ortasından geçen Neckar nehri ve Heidelberg sarayını da bünyesinde barındıran şehir doğası ve tarihi yapısının korunması ile turistleri cezbediyor.

Salzburg – Avusturya

Alp dağlarının eteklerinde yer alan Salzburg , ünlü besteci Mozart’ ın doğduğu şehir olarak bilinmekte. Şehirde her yıl klasik müzik sevenleri birleştiren Salzburg festivali düzenlenmekte.

Avignon – Fransa

Her yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Avingnon , Pont. St. Benezet köprüsü ve Nortre Dame-dess Doms Katedrali gibi büyüleyici yapıları bünyesinde barındırıyor.

Grindelwald – İsviçre

İsviçre’ de bulunan ve her kış kayak severlerin uğrak noktası olan Grindelwand , yaz ayları geldiğinde adeta yemyeşil bir açık hava müzesine dönüşüyor ve sizlere seyrinden keyif alacağınız manzaralar sunuyor.

Interlaken – İsviçre

Thun ve Brienz gölleri arasında yer alan Interlaken , sizlere mavinin tüm tonlarını görmeyi vaat ediyor. İsviçre’ de yer alan bu yerde doğa ile baş başa tüm senenin yorgunluğunu atabilirsiniz.