Avrupa’da Yer Alan Kayak Merkezleri

tarafından
42
Avrupa’da Yer Alan Kayak Merkezleri

Mükemmel bir kış tatili deneyimi yaşamak isteyenler için Avrupa’da yer alan kayak merkezleri içinden en popüler 10 tanesini sıraladık.

Avrupa’da Yer Alan 10 Kayak Merkezi

Zell Am See Kayak Merkezi / Avusturya

Muhteşem göl manzarasının yanında  Kitzsteinhorn buzulu ile de dikkatleri üzerine çeken merkez , yeni başlayanlar , amatörler ve profesyoneller için hazırlanmış pistleri ile eşsiz bir kayak deneyimi vaat ediyor.

Bansko Kayak Merkezi / Bulgaristan

Bansko Kayak Merkezi / Bulgaristan

Bansko Kayak Merkezi / Bulgaristan

Bulgaristan’ ın Pirin dağlarında yer alan bu kayak merkezi 75 kilometrelik pistleri ve eşsiz manzarası ile unutulmaz bir kış tatili vaat ediyor.

Mayrhofen Kayak Merkezi / Avusturya

Sunduğu 135 kilometrelik pistleri , aileler için uygunluğu ile yeni başlayanlar için kayak deneyimini sonuna kadar yaşayabileceği merkezde , profesyonel kayak severler için de kaymaya cesaret isteyen %78 eğimi bulunan Harakiri Pisti ile unutulmaz bir kış tatil deneyimi yaşatabilir.

Zermatt Kayak Merkezi / İsviçre

Kayak merkezleri arasında biraz pahalı hizmet verse de paranızın hakkını veren Zermatt Kayak Merkezi , yüksek konumu ile yoğun kar altında oluyor ve hayat şartlarından dolayı motorlu araç kullanılamıyor. Eletrikli araçlar ile ulaşımın tercih edildiği bu merkezde unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.

Anton Kayak Merkezi / Avusturya

Kayak merkezi ile dikkat çekmesinin yanında gece hayatı ile de dikkatleri üzerine toplayan St. Anton Kayak Merkezi , 350 kilometre uzunluğundaki pistleri , ve çeşitli uzunluktaki 97 telesiyej ile kış tatil deneyimi yaşamak isteyenler için güzel fırsatlar sunmakta.

Cortina Ampezzo Kayak Merkezi / İtalya

İtalya’ nın kuzey bölgesinde yer alan bu merkez Dolomit dağlarında konumlanmış. Çocuklu aileler için ideal olan bu merkezde çocuklarınız ile birlikte muhteşem bir kış tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kitzbühel Kayak Merkezi / Avusturya

Dünya sosyetesinin buluşma noktası olarak anılan bu merkez ayrıca 2015 yılında Dünyanın en iyi kayak merkezi ünvanına sahip oldu.

Courchevel Kayak Merkezi / Fransa

Fransa Alplerinin merkez konumunda yer alan ve sizleri büyüleyen bir güzelliğe sahip olan Courchevel Kayak Merkezi , toplamda 150 kilometrelik pistleri ve her türlü pistlerin bulunmasının yanında önemli kış sporları etkinliklerine de ev sahipliği yapmakta.

Val d’lsere & Tignes Kayak Merkezi / Fransa

Val d'lsere & Tignes Kayak Merkezi / Fransa

Val d’lsere & Tignes Kayak Merkezi / Fransa

Kayak yapmayı sevenler ve Snowboard tutkunları için oldukça iyi olan bu merkez karın daima bulunduğu 2 buzulda unutulmaz kayak deneyimleri yaşamak için birebir. 300 metrelik pistlerin yer aldığı alanlar sunan bu merkezde isteyenlere kapalı bir plaj ve yüzme alanları ayrıca tırmanış duvarı ve spa deneyimleri de sunmakta.

Chamonix-Mont- Blanc Kayak Merkezi / Fransa

Fransa’ da yer alan bu kayak merkezi , Avrupa’ da yer alan kayak merkezlerinin bir numarası olarak gösterilmekte. Dünyanın en popüler kış sporları merkezleri arasında gösterilen Rhones-Alpes bölgesinde yer alan kasabasının ününe sahip olan bu otelde 870 adeü özel hazırlanmış pist ve lift sizlere unutulmaz bir kış tatili deneyimini vaat ediyor.