Avrupa’nın Az Bilinen 8 Muhteşem Yeri

tarafından
48
Avrupa’nın Az Bilinen 8 Muhteşem Yeri

Avrupa’nın az bilinen 8 muhteşem yeri, gezip görmeniz gereken yerler arasında.

Yurt dışı tatil planı yaparken keşfedilmeyen yerlere bakmak istemez misiniz ? Birçoğunuzun bilmediği ve gezilip görülmesi gereken yerler içerisinde olan bölgeler bir hayli fazla olmakta. Özelliklede Avrupa’ da bulunan bu muhteşem yerleri tatil için tercih listenizde bulundurmanız tavsiye ediliyor. Tatil yapmak ve eğlenceli vakit geçirmek için güzel ve benzersiz yerler bulmak pek kolay olmayabiliyor. Avrupa’ ya ayak basacak olanların farklı bulacağı yerlerin güzelliklerinden kısaca bahsedelim.

Avrupa’nın Az Bilinen Muhteşem Yerleri

Dolomit Dağları

Dolomit Dağları, İtalya

Dolomit Dağları, İtalya

Dağ manzarası seven insanlar için mutlaka gezilmesi gereken yerler içerisinde Dolomit Dağları bulunuyor. İtalya’nın kuzeydoğusu boyunca uzan dağlar, ilkbahar mevsiminde her yerin yeşillenmesi ile doğal güzelliklere sahip olan bir yer olmakta.

Hvar

Hvar, Hırvatistan

Hvar, Hırvatistan

Dalmaçya kıyılarında bulunan Hvar, tatil yapılacak yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Denizin, güneşin tadını çıkaracağınız Hvar’ ın tarihi sokaklarında da değişik atmosfer ile buluşuyorsunuz.

Bohinj Julian

Bohinj Julian, Slovenya

Bohinj Julian, Slovenya

Avrupa’nın en huzurlu yerlerinden birisi de Bohinj Julian’dır. Bohinj Julian’ da bulunan göllerin ve göl kenarlarında bulunan kasaba ve evlerin güzellikleri görülmeye değer doğrusu.

Rocamadour

Rocamadour, Fransa

Rocamadour, Fransa

Avrupa’nın en önemli tarihi yerlerinden birisi Rocamadour’dur.  Dik kayalıklar ve tarihi taştan yapılan evleri gezerken tarihi keşfetmekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz.

Meteora

Meteora, Yunanistan

Meteora, Yunanistan

Meteora, UNESCO Dünya Mirası Listesin de tarihi eserlerden biri olarak yer alıyor. Her yıl birçok turiste ev sahipliği yapan bölge yeni yeni keşfedilen yerlerden birisi olmakta.

Positano

Positano, İtalya

Positano, İtalya

Positano, renkli ev ve tarihi sokakları ile muazzam bir görüntüyü sizlere sunuyor.

Colmar

Colmar, Fransa

Colmar, Fransa

Fransa da bulunan en küçük yerleşim yerlerinden birisi olan Colmar, İsviçre ve Almanya şehirlerine yakın yerde bulunuyor.

Sveti Stefan

Sveti Stefan, Karadağ

Sveti Stefan, Karadağ

Vize almayarak gidebileceğiniz tatil yerlerinden birisi Sveti Stefan’ dır. Güzel sahilleri ile oldukça beğenilen yerler içerisinde bulunuyor.