Balkan Ülkesi Karadağ’da Yapılması Gereken Şeyler

tarafından
4
Balkan Ülkesi Karadağ’da Yapılması Gereken Şeyler

Adriyatik denizi kıyısındaki balkan ülkesi Karadağ’a gidince yapabileceğiniz etkinlikleri sizler için derledik. İşte Karadağ’da yapılması gereken şeyler;

Karadağ’da Yapılması Gereken 7 Şey

Deniz ürünlü akşam yemekleri yiyin

Deniz ürünleri bakımından zengin olan Karadağ , deniz mutfağı sevenler için ideal bir ülke konumunda. Porsiyon balıkların 15-20 Euro olduğu mekanlarda deniz ürünlerinin tadına bakabilir iki kişi olarak 60 ila 100 Euro civarında masanızı donatabilirsiniz.

Kotor’da şehir turu atıp kaleyi ziyaret edin

Balkan Ülkesi Karadağ'da Yapılması Gereken Şeyler

Unesco dünya mirasları listesine adını yazdırmayı başaran bu önemli  şehir tarihi açıdan sizleri adeta bir tarihte gezintiye çıkaracak. Orta çağdan kalma sokakları dükkan ve tarihi mekanları ile sizleri büyüleyecek bu şehirde Aziz John Kalesine çıkabilir ve şehre yukarıdan bakma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Tivat’taki Porto Montenegro’da turlayın

Budva’ ya yaklaşık yarım saat mesafede bulunan Tivat şehri önemli yat merkezlerinden bir tanesi. Özellikle Ruslar’ ın büyük yatırımlar gerçekleştirdiği bu yerde şatafat ve lüks yaşamı ile nam salmış. Tivat’ da deniz kenarında bulunan kafelere gidebilir ve güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Sveti Stefan Adası’nın fotoğrafını çekin

Budva’ nın girişinde yer alan Sveti Stefan Adası , tam olarak ada denmese de tarihi uzun yıllara dayanan yerleşim yerlerinden bir tanesi. Adaya giriş yalnızca adada bulunan otele rezervasyonu olan müşteriler tarafından gerçekleştirilebilirken ada önünde fotoğraf çekerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Budva’da eski şehir turu atın

Balkan Ülkesi Karadağ'da Yapılması Gereken Şeyler

Turistlerin genelde denizi için ziyaret ettiği Budva , tarihi açıdan da zenginlikler barındırmaktadır. Şehrin sayılı tarihi mekanlarına giderek tarihi bir yolculuğa çıkabilmeniz mümkün. Arkeoloji müzesi , kalesi ve kilisesi ziyaret edebileceğiniz yerlerden birkaçı.

Budva’da denize girin

Karadağ’ ın en yoğun yerlerinden bir tanesi olan Bulva Denizi turistler için en çok dikkat çeken yerlerden bir tanesidir. Tüm sahil şeridi boyunca denize girebileceğiniz bu yerde deniz sıcaklığı da tam soğuk ve tam sıcak olmadığı için turistler için ideal bir yer. Denizinin de oldukça güzel olduğu bu yer tatil severler için ideal denize girme noktalarından bir tanesi.

İşkodra Gölü’nü ziyaret edin

Balkan yarımadasında bulunan en büyük göl olma unvanına sahip olan İşkodra Gölü , Bojana Nehri ile birlikte Adriyatik Denizi’ ne bağlanmaktadır. Derinliğinin yer yer 45 metre derinliğe ulaşabilen bu göl 270 civarındaki kuş türünü de bünyesinde barındırmaktadır. Muhteşem doğası ve çeşitliliği ile Karadağ’ a gidenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden birisi.