Bangkok Gezi Rehberi

tarafından
179
Bangkok Gezi Rehberi

Tayland’ın en büyük şehri ve başkenti olan Bangkok, finansal, kültürel ve eğlence merkezlerinden biridir. Şehir yaklaşık 11 milyon nüfusuyla oldukça yoğun ve hareketli bir yaşam alanına sahiptir. Kentte yerli halkı dışında Budist, Müslüman, Hıristiyan gibi inançlar da fazlasıyla bulunuyor. Bu da şehrin zengin bir kültüre sahip olduğunun simgesidir. Halk dilinde diğer adı Melekler Şehri yani Krung Thep olarak da bilinmektedir.

Dizi şeklinde sıralanan gökdelenleri ile gözlerinizi kamaştıracak yerlerden biri olan Bangkok, tropikal bir iklime sahip olduğundan dolayı her mevsim sıcaktır. Bu durum kış ayları için kaçırılmayacak fırsat haline dönüşüyor.  Tapınakları ile ünlü olan şehri sizler için gezilecek yerlerini sizler için derledik.

En ucuz Bangkok uçak bileti Biletmar.com’da!

Yatan Budha Tapınağı

Diğer adı Wat Pho olan yapı Budist tapınakları arasında en çok ilgi gören ve en büyükleridir. 46 metre uzunluğunda ve 15 metre yüksekliğindedir.  Bu tapınağın en önemli özelliği ise ülkenin ilk üniversitesidir. Kendine özgü bahçesi ve yapımı ile görülmeye değer yerlerden biridir.

Damnoen Saduak Yüzen Pazarı

Sabahın erken saatlerinde teknelerine doldurdukları hediyelik eşya ve yiyecek içecekleri ile rengarenk görüntü sunan Taylandlılar görülmeye değer manzaralardan birine eşlik etmektedir. Ayrıca bu pazar on turistik alanlardan biridir.

Wat Arun

Tayland dilinde Şafak Tapınağı anlamına gelen kule, Eyfel Kulesine benzemektedir.  Yapımının çoğu porselenden inşa edilmiş olan kule, ziyaretçilerine gün batımında ışıl ışıl parlayan görsel şölen sunmaktadır.

Grand Palace (Büyük Saray)

Grand Palace için Tayland’ın en önemli ve gözde yerlerinden biri diyebiliriz. Bu yer Tayland Kraliyet merkezi olarak 150 yıldır kullanılmaktadır. Yüzden fazla bina ve tapınaktan oluşan merkezin bölümleri günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.