Bolivar’da Ne Yenir?

Bolivar'da Ne Yenir?

Bolivar’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Güney Amerika ülkesi olan Venezuela’nın şehri olan Bolivar’da genel olarak yemekler balık, pirinç ve et üzerine yapılır.

Bolivar uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bolivar uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bolivar’da insanlar sabah kahvaltılarını genelde peynir, reçel ve ekmek gibi az çeşitli yiyeceklerle yaparlar. Ancak diğer öğünler gayet çeşitli ve doyurucudur. Mısır unu ile yapılan ekmeklerin içerisine balık ve et koyularak ara öğünlerde sevilerek tüketilir. 1000 km uzunluğunda bir kıyı şehri olan Bolivar, balık çeşitlerinin fazla olduğu bir mutfağa sahiptir. Kıyı şeridinden dolayı balıkların çeşidi oldukça fazladır. İnsanlar balığın yemeğinden çorbasına kadar her çeşidini tüketmektedir. Venezuela’da balık çeşitleri çok farklı şekillerde pişirilebiliyor. Farklı yemek deneyimlerini yaşamak istiyorsanız bu çeşitleri denemenizi öneririz. Balık çeşitlerinin yanı sıra deniz ürünleri de tüketilen tatlar içerisinde yer alır. Karides, yengeç bunlardan bazılarıdır.  Şehirde hayvancılık ve tarımın gelişmiş olmasından dolayı sebze ve et ürünleri de şehirde doyurucu yemekler içerisinde karşımıza çıkmaktadır. Pirinç ve fasulye en temel yemeklerden bazıları olmaktadır. Kırsal kesimde pirincin ve siyah fasulyenin önemi fazladır.

Bolivar’ ın meşhur yemekleri

Arepa

Arepa yemeği mısır unundan yapılan ve bir ekmek olup içerisine farklı malzemelerin doldurulması ile insanlara sunulan bir lezzettir. Mayonez, avokado ve tavuk ile hazırlanan Arepa, isteğe göre çeşitli yapılarak servis edilir.

Empanada

Bir çeşit hamur yemeği olan Empanada, yarım ay şeklinde kızartılan bir yemektir. Hamurun içi balık, tavuk ile doldurulmaktadır. Ayak üstü atıştıracağınız bu yemek gayet doyurucu olmaktadır.

Pan de Jamon

Görüntüsü rulo pastayı andıran Pan de Jamon, et, zeytin ve kuru üzümden oluşmaktadır.

Hallecas

Şehrin yöresel lezzetleri içerisinde olan Hallecas muz yapraklarına sarılan etlerden oluşan bir yemektir. Genelde muz yapraklarının içerisine domuz eti, et, tavuk konulmaktadır.

Tropikal Meyveler

Tropikal meyveler şehirde sıkça tüketilmektedir. Şehrin her yerinde uygun fiyata meyveler bulabilirsiniz.

Siyah Fasulye

Sebze ve tahılların çok tüketildiği şehirde siyah fasulye günlük her öğünde sevilerek yeniliyor. İnsanlar için temel gıdalar içerisinde siyah fasulye geliyor.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.