Brasilia Gezi Rehberi

brasilia gezi rehberi

Brasilia gezi rehberi yazımızda, Brasilia ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Tarihi yapıları, müzeleri, parkları ve doğal güzellikleri ile Brasilia, keyifli tatil günleri geçireceğiniz bir şehir.

Brasilia, tarihi birçok yapının yanı sıra modern mimariyi sizlerle buluşturuyor. Tropikal iklime sahip kente ilkbahar mevsiminde gitmeniz önerilir. Yazın en kurak dönemlerini temmuz ve ağustos aylarında yaşar. Kentin gezilecek yerlerini görmeniz için kurak ve daraltıcı sıcak yerine serin mevsimleri tercih edebilirisiniz. En fazla yağışı Ocak ayında alan şehir bu zaman diliminde seyahat listenize eklememelisiniz.

Brasilia Gezilecek Yerler listesi

1 – TV Kulesi

Şehrin manzarasını en iyi bu kuleden seyredebilirsiniz.

2 – Brezilya Ulusal Müze

Ufoya benzer görünümü ile dikkat çeken müze, Brezilya tarihinden kalan eserleri sizlere buluşturuyor. Şehrin kuruluşunu yansıtan videoları müzenin içerisinden izleyebilirsiniz.

3 – Catedral Metropolitano

Brasilia’nın en önemli dini yapısı bu katedraldir. Katedralin şekli melek figürünü andırıyor. Renkli camları ise hoş duruyor.

4 – JK Bridge

Şehrin simgelerinden birisi JK Bridge köprüsüdür. İki yuvarlak teker şeklinin üzerine kurulu olan köprü gece ışıklandırması ile muazzam görünüyor doğrusu.

5 – Templo da Boa Vontane

Templo da, sanat eserlerinin sergilendiği bir yerdir. Şehirde bu yer, sanat merkezi olarak da biliniyor.

6 – Parpue de Cidade

Başkentin yeşillikler içinde yer alan mesire alan Parpue de Cidade’dir. Mesire alanının içerisinde gölet bulunuyor. Sakin ve sessiz bir yer arayanlar için doğru tercih.

7 – Itamaraty Palace

Itamaraty Palace, Dışişleri Bakanlığı binasıdır. Ancak insanlar tarafından binanın içi merak ediliyor. Dışının ihtişamlı mimarisinin yanı sıra içinin de aynı güzellikte olduğunu söyleyelim.

8 – Dom Bosco Kilisesi

Modern mimarinin izlerini en iyi yansıtan bir dini yapı olan kilise, binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Haftasonları en kalabalık günleri oluyor.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.