Brisbane’de Ne Yenir?

tarafından
158
Brisbane’de Ne Yenir?

Brisbane’de ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.  Avustralya eyaletleri içerisinde Queesland eyaletinin başkenti olan Brisbane değişik mutfak lezzetleri ile sizlerin beğenisini kazanmaya hazır.

Brisbane kenti en Avustralya’ nın en kalabalık eyaletlerinden birisidir. Metropol alanı ise 2,4 milyonluk bir nüfusa sahip olmaktadır. Şehir Avustralya’nın doğu kıyısında konumlanmıştır. Şehrin güneyinde ise altın kumsalları olan, doğal güzellikleri ile büyüleyen Gold Coast’ a rastlıyorsunuz. Kuzeyinde de Sunshine Coast’ ın güzel plajlarına denk geliyorsunuz.

Brisbane uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Brisbane uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şehir suptropikal iklime sahip olmaktadır. Yani gündüzleri 8 saat güneş görmektedir. Az miktarda yağış görülür. Şehre seyahat etmek isteyenler Haziran ve Ağustos aylarında yolculuğa koyulabilirler. Brishane Festivali ise yılın eylül ayında gerçekleştirilmektedir. Bu ay şehre çevre bölgelerden de akın akın insan gelmektedir. Şehirde güzel seyahat ediyorken karnınızın zil çalması sizi engelleyebilir. Şimdi şehrin güzel yemeklerine bir göz atalım.

Brisbane’ de Ne Yenir, Ne İçilir?

Gnocchi

Gnocchi şehrin kendilerine özgü yaptıkları bir yemektir. Yemek domuz etinden yapılmaktadır. Rezeneli sosisler ile de servis edilen yemek yerli insanların çok tükettikleri bir çeşittir.

Gonut ve Donut

Bu iki lezzet şehrin çeşitli pastanelerinde yapılmaktadır. Gonut ile Donutta kruvasan karışımı ve tatlı çörek tatları bulunmaktadır.

Burgerler

Burgerler şehirde gurmeler tarafından farklı lezzetler ile masanıza servis edilmektedir. Sığır eti ve özel soslar ile burgerleri çok beğeneceğinizi söyleyebiliriz.

Kaya Yengeci

Şehirde deniz mahsüllerinden yapılmış birçok yemek çeşidine denk gelebilirsiniz. Kaya yengeci bunlardan en lezzetli olanıdır. Soslanmış ve kızartılmış yengeçler sevilen tatlar içerisinde yer alıyor.

Pavlova

Şehrin yerel tatlarından bir tanesi Pavlova oluyor Pavlova üstü kivi ve çilek gibi meyveler ile servis edinilen bir çeşit kurabiye olmakta. Meyvelerin altına da genellikle kivi aroması sürülüyor.

Şarap

Şarap kentin vazgeçilmezleri içerisinde. Değişik birçok şarap sizlerin ziyaretini bekliyor.

Pie floater

Çorba gibi pişirilmiş olan sosunun üzerine etin koyulması ile servis edilen bir yemek çeşididir. Pie floater isminde olan bu lezzetli yemek ödüllü bir yemektir. Avustralya halkının ise en sevdiği yemeklerden birisi olmak unvanını taşımaktadır.