Dallas Gezi Rehberi

Dallas'ta Gezilecek Yerler

Dallas gezi rehberi yazımızda, Dallas ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Hareketli gecelerin yaşandığı ve gezilecek birçok yeri bulunan şehir Dallas, her yıl turistlerin akın ettiği yerdir.

Dallas uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Dallas uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dallas zamanla gelişim gösteren bir şehirdir. Şehre yapılan demiryolları ve petrolün bulunması bu gelişime oldukça fazla katkı sağlamıştır. Ülkenin resmi dili yoktur. Ancak ülkenin  üçte ikisi İngilizce konuşmaktadır. Şehrin turistik yerleri görülmeye değer. Eğer hareketli gece hayatlarını seviyorsanız, Dallas’ ta her çeşit mekan bulmanız sizi zorlayamayacaktır. Şehre genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında gitmeniz önerilir. İlkbahar aylarında şehir cıvıl cıvıl olur ve tam gezilecek bir hava ile bütünleşirsiniz. Alışveriş merkezlerinin oldukça fazla olduğu bu şehirde elinizde poşetler eksik olmayacaktır. Sonbahar aylarında ise sokakta seslendirilen şarkılar eşliğinde köşe başı bir cafede kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Yaz aylarında da Dallas’ a düzenlenen festivaller sebebi ile gitmenizi öneririz. Hava çok sıcak olsa da festivaller görülmeye değer.

Dallas’ta gezebileceğiniz güzel yerlerden birkaçına değineceğiz.

Dallas’ta Gezilecek Yerler

Dallas Arboretum’u ve Botanik Bahçesi

Dallas Botanik bahçesi gelenlerin beğenisini kazanan bir yer. Bahçede her yıl Dallas Botanik Bahçesi Çiçekler açıyor ve Sonbahar Festivali isminde festivaller düzenleniyor. Her yıl düzenlenen festivallerde 500.000 adet lale ve 3.000 adet açelya dikilmektedir. Dallasa gelip bu canlı bahçeyi görmeden gitmeyin.

Dallas Sanat Müzesi ( Dallas Museum of Art )

Şehrin Sanat sokağımda bulunan bu müze 24.000 esere ev sahipliği yapmaktadır. Müzede Roma, Mısır ve Yunanlılara ait eserlere rastlayabilirsiniz. Müzede 16. ve 19. yüzyıllara ait eserlerde yer almaktadır. Müze Pazartesi günleri kapalıdır. Ancak diğer günler sabah 11:00 ile akşam üstü 17:00 saatleri arası ziyarete açıktır. Müzeye giriş ücretsiz olmaktadır. Bazı günler müzede özel sergiler düzenlenmektedir. Bu günlerde de müzeye girmek için belli başlı bir ücret ödemeniz gerekecektir.

Dallas Hayvanat Bahçesi

Hayvanat Bahçesinde 2.000′ den fazla egzotik hayvan bulunmaktadır. Şehir merkezine ise 4 km uzaklıkta olan bu yer ziyaretçi akınına uğramaktadır. Hayvanları izlerken yemek yiyebilir, ata binebilir, keçileri sevebilirsiniz.

Sounthfork Çiftliği

Çok ünlü dizi olan Dallas bu çiftlikte çekilmiştir. Bu çiftliği merak edenler Şükran ve Noel günleri ziyarete gelmektedirler.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.