Denpasar’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
199
Denpasar’da ne yenir, ne içilir?

Denpasar, Endonezya’nın en önemli ticaret merkezlerinden biridir. Aynı zamanda tropikal lezzetleri sevenler için de birebirdir. Sizler için Denpasar’ın en güzel lezzetlerini sıraladık.

Denpasar Yemekleri

Bakso

Bir çeşit köfte olan Bakso, şehir gezintiniz esnasında küçük el arabalarında sık sık rastlayacağınız lezzetlerden. Ayrıca şehre gelen turistler tarafından büyük ilgi görmekte. Aynı zamanda yerel halk tarafından oldukça sevilerek tüketilen bir yemek

Balık

Denpasar, adeta balık cenneti olarak tanımlanmakta. Şehi,r pek çok çeşidi bulunan balık restoranları ile kaynıyor. Denize kıyısı olması dolayısıyla oldukça sık tüketilen bir besindir.

Nasi Cambur

Denpasa’da pirinç oldukça fazla tüketilir. Birçok çeşidi bulunmaktadır. Bununla birlikte pirinçler buharda pişirilir. İçerisinde et veya sebze bulunur. Ama daha çok et tercih edilir.

Lawar

Lawar, Denpasar’ın en popüler yemekleri arasındadır. Bir çeşit salatadır. Hindistan cevizi, et ve çeşitli baharatlarla hazırlanır. Bunlarla birlikte içerisinde çok daha fazla malzeme bulunur. Bu yemeğe başka bir yerde rastlamanız pek mümkün değildir.

Luwark

Luwark, dünyanın en pahalı kahvesi olarak bilinir. Ancak bu kadar pahalı olması tesadüf değildir. Çünkü tadı inanılmaz farklı, ve misk kedisinin dışkısından ayıklanan kahve çekirdeklerden hazırlanır. Bu şehri ziyaret eden her turist, az da olsa bir kere denemektedir. Aynı zamanda dünyanın hiçbir yerinde bu bulunamayacak bir türdür.

Rijsttafel

Denpasar, uzun süre Hollanda yönetimi etkisinde kalmıştır. Dolayısıyla şehirde, Hollanda mutfağından gelen lezzetler de bulunmaktadır. Rijsttafel de onlardan biridir. Bu lezzet pirinç masası anlamına gelmektedir. Bir tepsinin üzerinde genellikle pirinçten yapılmış yemekler bulunmaktadır. Kızarmışından tutun da tatlısına kadar birçok çeşit bulunmaktadır.

Salak Meyvesi

Bu meyve, Endonezya’ya özgü bir meyvedir. Bununla birlikte, tatlı bir meyve olarak bilinmektedir. Ancak acı olanları da mevcuttur. Dışı kahverengi, içi ise beyazdır.