Dünya’da En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülke

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülkesi

Dünya genelinde her yıl çok yüksek turizm ekonomisi yaşanırken, en çok dikkat çeken yerler de bu pastadan en büyük payı almayı başarıyor. Özellikle Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü gibi bu alanda hizmet veren kurumlar, turizm etkinliklerini yakından takip ederek, detaylı araştırmalar gerçekleştiriyor. Paylaşılan son raporlara göre dünya genelinde en çok ziyaret edilen 10 ülke de belirlenmiş durumda.

Fransa

Dünya genelinde en çok turist çeken ülkelerin başında Fransa geliyor. Özellikle son yıllarda yaşanan terör saldırıları nedeniyle zorlu bir süreç yaşanmış olsa da Fransa, 80 milyonu aşkın bir turist tarafından ziyaret edildi. Özellikle Paris gibi kentleri, yıl boyunca yoğun bir ilgi çekiyor.

ABD

New York gibi şehirleri ile dikkat çeken ABD, her zaman sıralamada yer alan ülkeler arasında. Her yıl ortalama 75 milyon kişinin ziyaret ettiği ABD cazip şehirleri ile dikkat çekici.

İspanya

Avrupa bölgesinde dikkat çeken yerlerden birisi olan İspanya, genelde ilk üç içerisine girmeyi başarıyor. Tipik bir Akdeniz ülkesi olan İspanya her yıl ortalama 65 milyon kişiyi ağırlıyor.

Çin

Farklı kültürel yapısıyla dikkat çeken Çin, yüksek nüfusunun yanı sıra her yıl 55 milyon kişiyi de ağırlıyor. Farklı ibadethaneleri, ticaret yolları ve özel tapınakları bu konuda dikkat çekiyor.

İtalya

Tarihi ve sanat değerleri ile dikkat çeken İtalya, her yıl 50 milyon kişiyi ağırlayarak bu konuda dikkat çekmeyi başarıyor.

Türkiye

Son yıllarda düşüş yaşanmış olsa da Türkiye de yine dünya genelinde tarih, deniz ve kültürel seyahatlerde oldukça dikkat çekici. Ortalama 40 milyon turistin tercih ettiği Türkiye, bu konuda

iddialı.

Almanya

İklimi çok elverişli olmasa da festival ve fuarlar sayesinde Almanya yıl boyunca oldukça etkin geçiyor. Ülkenin her yıl ağırladığı ortalama turist sayısı ise 35 milyon.

İngiltere

Dil ve eğitim nedeniyle oldukça dikkat çeken ve tercih edilen İngiltere, üstelik tarihiyle de cazibe merkezi. Her yıl 30 milyon kişinin tercih ettiği ülke, yıl boyunca oldukça yoğun.

Meksika

Kültürüyle dikkat çeken Meksika, tarihiyle de etkileyici. 25 milyon kişinin ziyaret ettiği ülke, özelikle Avrupa’ya uzak olması nedeniyle büyük bir handikap yaşıyor.

Rusya

Çoğu zaman soğuk ve kötü hava şartlarına sahip olan Rusya,buna karşın kentleri ve tarihiyle dikkat çekiyor. Ülke 24 milyon kişiyi her yılağırlıyor.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.