Dünyadaki En İlginç 15 Yer

tarafından
60
Dünyadaki En İlginç 15 Yer

Dünyadaki en ilginç yerleri araştırıp, sizin için bir liste hazırladık. İşte Dünyadaki En İlginç 15 Yer;

Dünyadaki En İlginç Yerler

Kaplan Yuvası

Budistler için kutsal değer taşıyan bu mağara 3 bin metre yükseklikte ve 400 yıllık tarihi TAktsang Tapınak Kompleksini de bünyesinde barındırıyor.

kaplan-yuvasi

Mar Sen Fin (Batık Gemi)

Antarktika’ da bulunan gemi 7 Nisan 2012 yılında talihsiz bir şekilde battı ve bu trol gemisi battıktın sonra içerisinde bulunan 4 mürettebatı kurtulsa da gemi halen orada su yüzeyinin 9 metre altında bulunmakta.

mar-sen-fin-batik-gemi

Kırmızı Plaj

Eşsiz kırmızı plaj manzarası ile dikkatleri üzerine çeken bu plaj , adını tuzlu – alkali topraklarda bulunmakta olan deniz otunun görünümünden alıyor. Sonbaharda unutulmaz görüntüler oluşturan bu plaj Çin’ in Parjin şehrinin 30 km güney batısında bulunuyor.

kırmızı-plaj

Po Lin Manastırı

1906 yılında inşa edilen Po Lin Manastırı , Budistler için kutsal mekan sayılıyor. Hong Kong’ un Lantau adasında bulunan bu manastır , The Big hut olarak da anılmakta.

po-lin-manastiri

 

Mano Del Desierto

Şilili sanatço Mario Irarrazabal tarafından oluşturulan bu sanat eseri askeri rejimin adaletsizlik ve işkence kurbanları adına inşa edilmiş.

mano-del-desierto

Meksika Sualtı Heykel Müzesi

Dünyada bulunan ilk sualtı heykel müzesi unvanını elinde bulunduran bu müze 2009 yılında 100 heykelden oluşmaktaydı. Projede asıl amaç ise sualtı dünyasının bozulmadan korunması.

cansun-meksika-sualti-heykel-muzesi

Capilano Köprüsü

Vancouver Capilano Parkı’ nın içerisinde yer alan bu köprü 137 metre uzunluğunda ve söz konusu nehrin 70 metre üzerinde yer alıyor.

capilano-bridge

Sigiriya

Milattan Önce 5. yüzyıldan itibaren manastır olarak hizmet veren bu kayalık daha sonradan kralın sarayı olarak hizmet vermiştir.

sigiriya

Dev Buda Heykeli

Dağın oluşturulması ile ortaya çıkarılan bu heyken Çin’ in Sichuan kentinde bulunmaktadır.

dev-buda-heykeli

Swarovski Çeşmesi

Bölgeye gelen turistler tarafından yoğun ilgi gösterilen bu çeşme Avustralya yakınlarındaki Wattens kasabasında bulunan Swarovski şirketine ait bir çeşmedir.

swarovski-cesmesi

Kaieteur Şelalesi

Dünyadaki en güçlü şelalelerden bir tanesi olan Kaieteur Şelalesi, Guyana Yağmur ormanlarının merkezinde yer almaktadır.

kaieteur-selalesi

Aziz Vasil Katedrali

Moskova’ daki kızıl meydanda bulunan bu katedral turistler için önemli bir ziyaret yeridir.

aziz-vasil-katedrali

Machu Picchu

1450 yıllarında İnkalı hükümdarı Pachacutec tarafından inşa ettirilmiş olan bu antik kent 200 civarında yapıdan oluşmaktadır.

machu-picchu

Kapadokya

Pers dilinde ” Güzel Atlar Ülkesi” olarak isimlendirilen Kapadokya’ da Eski Taş Çağı’ndan beri yerleşim izlerini görmek mümkündür.

kapadokya

Yellowstone Ulusal Parkı

Dünyanın ilk ulusal parkı olarak tanınan Yellowstone Ulusal Parkı , 1978 yılında dünya mirası olarak kabul görmüştür. Park ABD’nin Wyoming Eyaletinde bulunmaktadır.

yellowstone-ulusal-parki