Dünyanın Gizli Cennetleri

tarafından
4
Dünyanın Gizli Cennetleri

Keşfedilmeyi bekleyen dünyanın gizli cennetleri sizler için araştırdık. Bu bölgeler sizi çok şaşırtacak.

Keşfedilmeyi Bekleyen Dünyanın Gizli Cennetleri

  • Gizli Kumsal, Nayarit Mexico

Puerto Vallarta’ ya bağlı olan Marieta Adaları bünyesinde yer alan kumsalları ile ziyaret edenleri adeta büyülüyor. Bu kumsal ayrıca diğer kumsallardan farklı olarak saklı bir görüntü sergilemekte. Adına bu yüzden gizli kumsal denen Marieta Adaları geçmişte askeri bir üst olarak kullanılmaktaydı. Ancak bir bomba denemesi sonucunda mağaranın arkasındaki muhteşem manzara ortaya çıkınca bu yer turistik bir mekana çevrildi.

  • Twih Lagoon, Filipinler

Kıyı boyunca muhteşem görüntüleri olan ve lagünlerin yanında keskin kayalar ile bezenmiş  bu yerde tekne turlarında bir durak olarak kullanılıyor. Twih Lagoon’ da muhteşem balık ızgaralar yiyebilirsiniz. Bu saklı cennette yüzmek size çok iyi gelecek.

  • World’ s Edge, Beachy Head, East Sussex

İngiltere’ nin güney kıyısında bubulan Doğu Sussex ilçesindeki Eastbourne kasabasına yakın bir karasal bölge olarak yer alan World’ s Edge , İngiltere’ de yer alan en büyük deniz uçurumudur. Yüksekliği ile oldukça korkunç görünen bu yer dünyanın en ünlü intihar noktalarından birisidir.

  • Hallstat, Avusturya

Yukarı Avusturya’ da yer alan ve dünyada popülerliği oldukça artan yerlerden bir tanesi olan Hallstat , gezginlerin ve fotoğraf severlerin merak ettiği yerlerden birisidir. 7000 senelik tarihi olan bu yer keşfedilmeyi bekleyen bir tarihi miras gibi.

  • Parga, Yunanistan

Yunanistan’ ın kuzeybatı kıyısında yer alan Preveze şehrindeki minik bir kasaba olan Parga , yaz sezonunda dar tarihi sokakları , kafeleri , tavernaları ve sakin sahil şeridi ile turistlerin akınına uğruyor. M.Ö. 160′ lı yıllarda başlayan yerleşimi ile oldukça eski bir tarihe sahip olan bu yer berrak denizi ve plajları ile sizleri bekliyor.