Düsseldorf Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

tarafından
197
Düsseldorf Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

Ren Nehrinin kıyısına kurulan şehir, adını Düssel deresinden almıştır. Hem Almanya için hem de Dünya için moda, festival ve fuar alanında önemli bir konuma sahip ve birçok moda markasına ev sahipliği yapıyor. Bunun getirisi olarak kentte genellikle zengin kesim yaşıyor. Türk nüfusunun da fazla olduğu kentin, 2. Dünya Savaşı’nda yarıdan fazlasının tahrip olması şimdi ki endüstrinin ve sanatın yükseldiği seviyeye yine de engel olamamış. Turistlerin yaz veya bahar aylarında gitmeyi tercih ettiği şehri gezmek için Düsseldorf uçak bileti almanız yeterli olacaktır.

Rhine Kulesi

Yaklaşık 240 metre yüksekliğe sahip olan bu bina şehrin neredeyse tamamını bir camın arkasından seyredebilme imkanı sunuyor. Ziyaretçilerin en çok uğradığı noktalardan biri olan kulenin içerisinde kafe ve restoranlar da bulunuyor.

Benraht Sarayı

18. yüzyılda tamamlanan saray Barok mimari tarzıyla yapılmıştır. Büyük bir bahçeye sahip olan bina, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne de aday olmuştur. İçerisinde klasik müzik konserlerinin de düzenlendiği saray, 18. Yüzyıla ait pek çok eseri de barındırıyor.

Konigsallee Caddesi

Düssel Nehri tarafından beslenen bir gölü de içerisinde barındıran cadde, Düsseldorf’un en işlek caddelerinden biridir. Gölün çevresinde bulunan ağaçlarla yeşilinde eksik olmadığı caddede, yol boyunca çok sayıda mağaza, restoran ve kafelere rastlanıyor.

Westphalian Parlamento Binası

Rhine Kulesi’nin hemen yakınında bulunan Westphalian Parlamento Binası, dış görünüşüyle dikkat çekici bir manzara sunuyor.

Stadttor Binası

Rhine Kulesi’nin çevresinde görülebilecek binalardan biride Stadttor Binası. 20 kattan oluşan bu bina, Avrupa’nın en iyi ofis binası ödülünün de sahibi. Bu ödüle layık olmasında binanın yapımında ileri derecede kullanılan teknolojinin etkisi var. Binanın her tarafına yerleştirilmiş olan yaklaşık olarak 14 bin sensör sayesinde yüzde 70 civarında bir enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Böylesine gelişmiş bir mekanik yapıya sahip olan binanın dış görünümü camlarla kaplı.

Rhine Opera Binası

Müziğe merakı olanlar için tercih edilebilecek adreslerden biri de Rhine Opera Binası’dır.

St.Andreas Kilisesi

Girişi ücretsiz olan bu kilise, tarihi bir kilise olma özelliğine sahip. Şehrin en gösterişli Katolik kiliselerinden biri olan bu yapı Barok tarzı mimariyle inşa edilmiştir.