En Pahalı Şehirler

tarafından
138
En Pahalı Şehirler

Dünyada en pahalı şehirler hangileri olduğu, ülkelerin kendi iç dinamiklerine bağlı olarak her sene farklılıklar gösterebilir. Bu noktada ekonomik durumlar, savaşlar, krizler, iklim koşulları, turistik unsurların varlığı, özel festival ya da benzeri sportif etkinliklerin varlığı seneden seneye şehirlerin ucuzluğunu ya da pahalılığını değiştirebilir.

En Pahalı Şehirler Hangileri?

Listenin zirvesine bizleri alıştıran Singapur, yıllardır olduğu gibi bu sene de zirvede yer alıyor. Genelde kira, ulaşım ve yerel yönetim katkıları, yiyecek içecek, otel giderleri, alışveriş masrafları, fatura bedelleri gibi kriterlerin dikkate alındığı listelemede pek çok ülke birinciliği zorluyor. Singapur her ne kadar dünyanın en pahalı şehirleri listesinin 1 numarasında yer alsa da hala popülerliğini muhafaza etmektedir. Bu da bu bölgeye gelen ziyaretçilerin ya da turistlerin belli bir ekonomik seviyenin üzerinde olmasına neden olmaktadır. Singapur’da bilhassa ulaşımın çok pahalı olması dikkat çekiyor.  Ada bölgesinde yer alan Singapur’da örneğin bir araba almanın çok ciddi bir bedeli bulunuyor. Alkol ve benzeri alışverişler dışında giyim kuşam açısından da el yakan bir şehir.

Listenin iki numarasında Fransa’nın Paris şehri ve İsviçre’nin Zürih şehri ortak şekilde yer alıyor. Bir sonraki sırada ise Hong Kong dikkat çekiyor. Oslo, Cenevre, Tel Aviv, Kopenhag, Sydney gibi ülkeler de hemen arkadan sıralanıyor. Türkiye’den bu listeye sadece İstanbul şehri dahil oldu. İstanbul listenin 72. sırasından kendine yer buldu.

Ucuz uçak bileti almak için hemen Biletmar.com’u ziyaret edin!