Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Faydalanılır?

tarafından
125
Erken Rezervasyon Nedir? Nasıl Faydalanılır?

Harika bir tatil planınız mı var? Bu planı erken rezervasyon fırsatları ile daha da güzel hale getirebilirsiniz!

Tüm sene çalışıp, yorulduktan sonra harika bir tatil geçirmek birçok kişinin hayalidir. Hayallerin odak noktası deniz, kum, güneş iken tatil bölgesinde karar kılmak oldukça önemli bir nokta. Bir çok tatilci henüz kış aylarında iken tatil planlarını kurmaya başlıyor. Erken rezervasyon şartları bu konuda önemli bir yer tutuyor elbette. Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com’un keşif rehberi editörlerince hazırlanan  erken rezervasyon yapmanın püf noktaları ve en kazançlı yolları haber metnimizde!

Erken Rezervasyon Nedir?

Tatil sezonu oldukça pahalı olan otellerden ve hizmetlerinden sezon dışında yer ayırtıp satın alma yaparak çok daha uygun fiyatlara faydalanmaktır. Kasım- aralık aylarında çoğunlukla gerçekleşen kampanyalar sayesinde %50 gibi ciddi oranlarda indirim fırsatı söz konusu. Erken rezervasyonun en karlı olduğu dönem ise Aralık sonuna kadar olan süre zarfıdır. Bu zaman zarfından sonra indirim miktarı sürekli olarak düşüş gösterir, mart ayında ise indirimler büyük oranda biter.

Öncelikle gitmek istediğiniz destinasyonu belirleyin

Erken rezervasyon için kolları sıvadınız, ama nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz? Bu sizin için işleri zorlaştırır çünkü; nereye gideceğinize karar verirken sürekli rezervasyon ertelemesi yapabilirsiniz. Bu da elbette kampanyadan maksimum faydalanma oranınızı oldukça aşağı çeker. Bu durumda hemen kendinize tatil planı ve bir rota çizmelisiniz. Daha önceden gitmek istediğiniz bir yer ya da birkaç yer varsa hemen tatil rotanıza eklemelisiniz.  Büyük otellerin olduğu yerleri seçmek ise çok daha avantajlı olacaktır.

Eğer çalışıyorsanız işinizi şansa bırakmayın

Harika bir tatil planı yaptınız, rezervasyonlarınız da tamam, işte harika bir tatilin kapısı sonuna kadar aralandı. Ancak bazı pürüzler olabilir en basit olarak iş izin tarihinizi ayarlayamamış olmak size üzücü sonuçlar getirebilir. En kötü ihtimalle ödemiş olduğunuz parayı yakabilirsiniz. Bu nedenle iyi bir izin takvimi oluşturmak da son derece önemlidir.

Güvenebileceğiniz bir tur şirketi ile iletişime geçin

Kampanya ve erken rezervasyon fırsatlarının başladığı ilk dönemlerde bir çok kampanyanın oluşu sizde kafa karışıklığına neden olabilir. Bu nedenle güvenli bir tur şirketi bulup onlara aradığınız tatilin niteliklerini bildirebilir, ve en uygun tatil rezervasyonuna ulaşabilirsiniz.

Erken Rezervasyon sigortasını ihmal etmeyin

Erken rezervasyon fırsatından faydalandınız ama içiniz rahat etmiyor mu? Otelden ya da sizden kaynaklı sorunlar ortaya çıkabilir ve bu durum tatilinizi baltalayabilir. Bu konu da tur şirketlerinizden yardım isteyebilirsiniz. Bu şirketlerce yapılan rezervasyon fırsatları sizin için oldukça kurtarıcı olabilir. Tatil tarihinizden üç gün öncesine kadar iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti fiyat uygulamaları hakkında bilgi alın

Bir çok tur şirketinin var oluşu fiyat aralığını değiştiren bir etmendir. Aynı otele ve aynı şartlara birden çok fiyat verildiği bir gerçektir. Tur şirketinizin size verdiği fiyat başka bir tur şirketinin üzerinde ise satın alma yaptığınız şirketten bu fiyat farkını talep edebilirsiniz. Ama öncelikle tur şirketinin garantili fiyat uygulamasına tabi olduğundan emin olmalısınız.