Fidanka Otel: Kalkan’da Begonvil Kokulu Masalsı Bir Atmosfer

tarafından
13
Fidanka Otel: Kalkan’da Begonvil Kokulu Masalsı Bir Atmosfer

Kalkan’da yeralan ve muhteşem bir atmosfere hakim olan Fidanka otel, size hayal ettiğinizdenfazla güzellik sunuyor.

Kalkan bölgesinde sizi bir sımsıcak bir yerin beklediğini söylesek doğruolur sanırım. Çünkü Fidanka otel, bulunduğu yer ve dış görüntüsü ile insanıniçini ısıtan bir görüntüye hakim. Eğer Kaş bölgesinde bir tatile gitmeplanlarınız varsa sadece 2 gününü Fidanka otel için ayırabilirisiniz. Gerçioteli ve büyülü  atmosferini gördüktensonra 2 gün bile yetmeyebilir. Otelin ismi nereden diye soracak olursanızfidanla ilişkisi olduğunu söyleyelim. Yunancada ise ” dişi fidan “anlamını taşıyor. Otelin bahçesi öyle samimi ve doğal ki… Limon ağaçları,begonviller, mandalina ağaçları ve daha bir sürü çeşit bitki.

Begonvil Kokulu Masalsı Bir Atmosfer

Fidanka Otel: Kalkan'da Begonvil Kokulu Masalsı Bir Atmosfer

Otelin sahibi Nüket Hanım’dır. Aslında İstanbullu olan Nüket hanım 99 depremi sonrasında Kalkan’a yerleşiyor. Sonrasında ailesi ile birlikte 2 sene süren bir yapımdan sonra Kalkan’ da yer alan en güzel oteli inşa ediyorlar. Otel çalışanları da dahil herkes Nüket hanım ile tanışılmasını belirtiyorlar. Hal böyle olunca insan otel sahibini merak ediyor. Nüket hanım, otel bahçesine 200 türden fazla bitki ekiyor. Bitkileri dikmekle kalmıyor hepsi ile ayrı ayrı ilgileniyor. Böyle olunca da sevgiyi, şefkati hisseden bitkiler bahçeyi sarıp sarmalıyorlar. O kadar güzel bir bahçe ki gidip görmüş olsanız o atmosferi kolay kolay bırakıp gelemezsiniz.

Otelin restoran kısmını birçok antika eşya ile dolduran Nüket hanım, otelin her bölümüne adeta yaşanmışlık, doğallık ile hayat vermiş. Otelin bahçesi adeta bir terapi merkezi gibi. Otelin bahçesinden içeri girdiğinizde ilk etapta güzel mi güzel bir havuz ile karşılaşıyorsunuz. Tam karşınızda Kalkan’ ın muhteşem manzarası yer alıyor. Ahşaptan yapılmış odalar ise dikkatiniz çeken diğer nokta oluyor. Nüket hanım, dünyanın farklı yerlerinden topladığı biblolar ve sanat eserlerini oteline serpiştirmiş. Ne tarafa bakacağınızı şaşırıyorsunuz. Otel içerisindeki objelerin birçoğunu da Nüket hanımın kızının topladığı söyleniyor. Otelin toplamda 16 odası bulunuyor. Bu odaların hepsi deniz manzaralı. 5 deluxe, 2 jakuzi suit, 2 exclusive jakuzi suit, 4 suit ve 3 deluxe suit bulunuyor. Fidanka otelinin samimiyetini ve güzelliğini görmeden Kalkan’dan gitmeyiniz.