Frankfurt Gezi Rehberi

frankfurt

Frankfurt içinde gezilecek yerler gerçekten gezilmeye değer yerlerdir. Özelliklede bazı yerler için neredeyse her sene gelip gezmek istersiniz. Sizler için gerçekten harika bir liste ayarladık umarım beğenirsiniz.

Frankfurt’da Gezilecek Yerler

Alte Oper

Sanata ve sanatçıya önem verilen Almanya’da birçok opera binasına rastlayabilirsiniz. Alte Oper (Eski Opera Binası) de bunların içerisinde en önemli opera salonlarından biri ve şehrin önemli sembolleri arasında. 1800’lü yıllarda inşa edilen bu yapı, 2. Dünya Savaşı’nda yıkıldıktan sonra yeniden inşa edildi.

Tarihi Römerberg Meydanı

Eski çağlardan bu yana Frankfurt’a idari merkezlik yapan Tarihi Römerberg Meydanı, şehirde düzenlenen festivallerin de bir numaralı adresi. Sivri çatılı 4-5 katlı binalarla çevrili olan bu tarihi meydan, şehirdeki Orta Çağ ruhunu hissetmenizi sağlıyor. Yolunuz bu şehre düştüğünde Römerberg’e uğrayıp, şehrin geçmişine doğru ufak bir yolculuk yapabilirsiniz.

St. Paul Kilisesi

İnşasına 1789 yılında başlanan ve 40 yılda tamamlanabilen St. Paul Kilisesi, 2. Dünya Savaşı’nda da zarar gördü. Savaş sonrasında onarılan kilise, 1848 ve 1949 yılları arasında ilk Alman Ulusal Meclisi’ne de ev sahipliği yaptı. Bu nedenle şehirde demokrasinin sembolü olarak kabul edilen bu St. Paul Kilisesi şehir için ayrı bir öneme sahip.

Main Tower

Frankfurt’u panoramik olarak görebileceğiniz 58 katlı bir gökdelen olan Main Tower’a çıkmak için asansör kullanmak gerekiyor. Özellikle günbatımı sırasında oldukça etkileyici manzaralar sunan bu kule romantik çiftler ve fotoğraf meraklıları için oldukça cazip bir seyahat durağı olabilir.

Cathedral of St. Bartholomew

Cathedral of St. Bartholomew (Frankfurt Dom Katedrali), 9. yüzyıldan bu yana şehri süslüyor. 95 metre yüksekliğindeki kulesiyle dikkat çeken bu yapı, şehirde 2. Dünya Savaşı’ndan en az zarar gören yerlerden biri. Özellikle yaz aylarında oldukça ilgi gören bu dini yapı, turistlerin de ilgisini çekiyor.

Opera Binası

1849 yılında il Alman Ulusal Meclisi’nin toplandığı tarihi St.Pauls Kilisesi’nin yapımına 1789 yılında başlanmış ve 40 yılda tamamlanmış. Savaşta zarar gören bu kilise yeniden onarılmış.

Goetherstrasse

Frankfurt’un ünlü alışveriş caddelerinden biridir Goetherstrasse. Ünlü ve pahalı lüks markaların mağazaları yer alır. Frankfurt’ta alışveriş yapabileceğiniz güzel caddeler var.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.