Gezilecek Yerler: Bükreş

bükreş tarihi

Bükreş, müzeleri ve tarihi yapılarıyla turistlere oldukça güzel bir görsel şölen sunuyor. Doğu Avrupa’nın incisi olarak nitelendirilen şehir;  mimarisi, sanata verdiği değer, eğlenceli gece hayatı, konforlu otelleri, şehir planlaması, metro ve otobüs hatlarıyla görenleri büyüleyecek bir yapıya sahip. Gezmek için Bükreş’i tercih edenlere özellikle gidilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Bükreş’te gezilecek yerler

Parlamento Binası

Dünyanın en ihtişamlı ve en büyük parlamento binalarından biri olan Romanya Parlamentosu 84 metre yüksekliktedir. Parlamento binasının içinde bir Çağdaş Sanat Müzesi, Komünist Totalitarizm Müzesi olmak üzere toplam 3 müze ve bir uluslararası konferans salonu yer alır.

Ulusal Tarih Müzesi

Alexandru Savulescu tarafından 1894-1900 yılları arasında Neo-Klasik Mimari ile inşa edilmiştir. 70 yıl boyunca postane olarak kullanılan bina 1970 yılı itibariyle Ulusal Tarih Müzesi olmuştur. Pazartesi ve Salı kapalı olan müzeyi, geriye kalan haftanın herhangi bir günü ziyaret edebilirsiniz.

Macca Villacross Pasajı

Turistleri hemen etkisi altına alan bu pasaj; kahvehane tarzında dekore edilen nargile kafeleri, değerli taş ve takıların satıldığı butikler, giyim mağazaları ile alışveriş yapmak isteyen turistlerin mutlaka geldiği bir yerdir.

Ulusal Sanat Müzesi

Romanya’nın en önemli sanat müzesidir. Müzede Modern ve Orta Çağ Romanya’sına ait eserler yer alır. Ulusal Galeri başta olmak üzere birçok kalıcı sergi salonu vardır. Bunların yanında geçici sergiler için ziyaretçilerin ağırlandığı salonlar mevcuttur.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.