Gezilmesi Gereken Yerler: Kuala Lumpur

tarafından
119
Gezilmesi Gereken Yerler: Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, kültürel anlamda Malezya’nın en önemli şehirlerden birisidir. Malezya’nın kültür başkenti olarak nitelendirilmektedir. Şehir hem gökdelenleriyle hem de geçmişi bugüne taşıyan tarihi yapılarıyla gezilecek birçok yere sahiptir. Kuala Lumpur geziniz esnasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerleri şöyle listeleyebiliriz;

İslami Sanatlar Müzesi

Kuala Lumpur, İslam kültür sentezlerinin birleştiği şehir olarak gösterilmektedir. İslami Sanatlar Müzesi içerisinde de İslam sanatını simgeleyen eserler bulmak mümkün.

Petronas İkiz Kuleleri

Petronas İkiz Kuleleri’nde dikkat çeken özelliklerden birisi, dünyanın en yüksek gökdelenlerinden biri olması. Kulelerin içerisinde aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. Alışveriş merkezleri, restoranlar, kafeler ve daha birçok şeyi içerisinde barındırıyor.

Pavilion KL

Alışveriş yapmayı sevenler için ideal bir kent olan Kuala Lumpur’da bir diğer alışveriş yapabileceğiniz yer de Pavilion KL. Birçok sektörde ürüne rastlayabilirsiniz ve uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz.

Sultan Abdul Samed Binası

Sultan Abdul Samed Binası’nın hem kendisi hem de binada  bulunan saat kulesi gösterişli yapısıyla dikkat çekiyor.

Aquaria

Ülkenin ve hatta dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Aquaria, Kuala Lumpur ziyaretinde görülmeden gelinmemesi gereken yerlerden biri. Birçok deniz canlısını akvaryum içerisinde görebilirsiniz.

Menara Kulesi

Gökdelenlere ev sahipliği yapan Kuala Lumpur’un en yüksek yapılarından biri Menara Kulesi, geziniz esnasında görülmeye değer yerlerden biri. Kulede aynı zamanda bir restoran bulunuyor. Bu restorandan şehrin manzarasını izlemeniz mümkün.

St Mary’s Katedrali

Şehrin olduğu kadar Malezya’nın en önemli dini yapılarından biri St Mary’s Katedrali’dir. Sahip olduğu mimari ile ziyaretçilerin ilgisini çekebilmektedir.