Giethoorn Gezi Rehberi

tarafından
238
Giethoorn Gezi Rehberi

Hollanda’da Overijssel eyaletine bağlı bir köy olan Giethoorn, doğal güzellikleri ile gezilip görülmesi gereken bir yer.

Giethoorn, Venedik’i andıran güzellikleri ile birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Giethoorn, 1230 yıllarında Akdeniz’den gelen sığınmacılara tarafından kurulduğu söyleniyor. Bunun yanı sıra sonraları 1958 yıllarında keşfedilen ve ünlü olmaya başlayan bir yerdir. Gezilmesi tavsiye edilen şirin kasabanın oldukça çok ziyaret akınını uğradığı görülüyor. Özellikle yeşil doğası, kanal üzerinden ulaşım sağladıkları tekneler, köprüler ve evleri ile dikkatleri üzerine çeken bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Masal diyarı olarak da nitelendirilen bu kasabada gezilmesi gereken yerlerden bahsedecek olursak;

Giethoorn’da gezilecek yerler

  1. Kanallar

Giethoorn’da meşhur olan kanalların oldukça sık kullanıldığı ve gelen ziyaretçilerin kanal üzerinden tekne ile gezmek istedikleri görülüyor. Kanallar üzerinde tekne ile gezmeniz tavsiye edilenler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra tekne veya bot kiralayarak da kanallar üzerinden gezintiye çıkabilirsiniz.

  1. Köprüler

Küçük ve şirin köprüler ile Venedik’den bir görsellik sunan kasabada köprülerin, fotoğraf çekmeyi ve çekinmeyi sevenler için bir avantaj olduğunu ve gezilmesi gereken yerler içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

  1. Olde Maat Uus Müzesi

Çok eski bir müze olan Olde Maat Uus müzesi koruma altına alınmış olan bir çiftlik müzedir. Çiftlik müzesinin yerleşik hayattın günümüze nasıl geldiğini gösteren en güzel örneklerden bir tanesidir.

  1. De Oute Aarde

Mimeral bir müze olan De Oute Aarde, taşların, fosillerin bir araya getirilerek müzede halka açıldığı bir yerdir.

  1. Histomobil Müzesi

Müze, son yüzyılda kullanılan çeşit çeşit motosiklet, araba, at arabaları gibi arabalara ev sahipliği yapan bir müze olarak karşımıza çıkıyor.

  1. Arendshorts

Açık havada oyun ve aktivite çeşitliliği sunan bu yerde birçok farklı aktivite bir arada bulunuyor. İsterseniz ok atıyorsunuz isterseniz trambolinde zıplıyorsunuz.