Graz Ne Yenilir, Ne İçilir?

tarafından
173
Graz Ne Yenilir, Ne İçilir?

Avusturya’nın turistik anlamda görülmesi gereken en önemli yerlerinden birisi olan Graz, ziyaretçilerinin lezzetli şeyler tatmasını da sağlıyor. Graz’da yiyebileceğiniz yöresel yemekler olduğu gibi, tatlıların yanında içebileceğiniz bir o kadar lezzetli içecekler de buluyorsunuz. Graz ziyaretiniz de mutlaka tatmanız gereken, yemekler, tatlılar ve içecekler şöyle sıralanabilir.

Unutmadan; bütün bu yiyecekleri görmek ve tatmak istiyorsanız Graz uçak bileti almanız yeterli…

Graz Yenmesi Gerekenler

Lahanalı Strudel

Bir börek çeşididir ve içerisinde lahana olur. Graz’da, lahana ile yapılan diğer böreklerin de tümüne Strudel adı verilmektedir. Sebzeli şeyler yemekten hoşlananların tadabileceği bir yemek.

Şinitzel

Şinitzel’i neredeyse hepimiz biliriz ve birçok yerde rastlanılan bir yemek. İsmi daha çok Viyana ile anılan Şinitzel’i, Graz’da da denemeniz mümkün. Graz’da Şinitzel limon ile servis ediliyor ve genellikle dana etinden yapılıyor. Bunun yanında tavuk ve domuz eti tercihleri de yer alıyor.

Kremalı Krep

Krep severler için kahvaltılarda tercih edilen lezzetlerden biri olan kremalı krep, denenebilir yiyecekler arasında.

Knödel

Küçük topçuklar halinde servis edilen Knödel, patatesten yapılıyor. Knödel hem tatlı hem de tuzlu olarak servis edilebiliyor.

Çörek

Kahvaltıdaki bir diğer tercihiniz lezzetli çörekler olabilir. Şehirdeki neredeyse tüm pastane ve kafelerde bu çörekleri bulabilirsiniz.

Elmalı Strudel

Yemeklerden sonra tatlı yemek isterseniz, bir tercihiniz Elmalı Strudel olabilir. Elmalı turtaya benzemesi nedeniyle, elmalı turta severlerin beğeneceği bir tatlı.

Sachertorte

Eğer tatlıda tercihinizi çikolatadan yana kullanmak isterseniz, Sachertorte sizin için en uygun lezzet. Ülkenin de en ünlü tatlılarından.

Melange

Kahve olarak deneyebileceğiniz en lezzetli seçeneğiniz de Melange. Özellikle tatlıların yanında tercih edilebilir.