Haftasonu Kaçamağı: İstanbul’dan Nereye Nasıl Kaçarsınız?

tarafından
9
Haftasonu Kaçamağı: İstanbul’dan Nereye Nasıl Kaçarsınız?

Ses ve gürültüden uzak bir haftasonu kaçamağı için İstanbul’a yakın ve güzel şehirleri sizlere sunacağız.

İş temposu, kalabalık şehrin gürültüsü, farklı şehirler ve farklı atmosferler arayan kişiler için kısa süreli kaçamaklar insanları motive ediyor. Özellikle İstanbul’da oturuyorsanız İstanbul’a yakın şehirlere haftasonu kaçamağı yapmak için nasıl gideceğinizden kısaca bahsedelim.

İstanbul’dan Nereye Nasıl Kaçarsınız?

Arabayla Amasra

Klasik bir Karadeniz havası sezdiren Amasra’ya doğal yeşilliklerin içerisinden geçerek ulaşabiliyorsunuz. İki adası bulunan şehirde güzel vakit geçirmeniz kaçınılmaz oluyor. Bölgede sıcak kanlı insanlar ile çok sık karşılaşıyorsunuz. Amasra Kalesi, Büyük Ada, Bedesten, Roma yolu ve köprüler, Kuş Adası gibi gezilecek birçok yer bulunuyor. Balık lokantaları ise Amasra’da oldukça fazla. Lezzetli balık yiyeceklerini her lokantada bulabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz şehrin her köşesini severek gezeceksiniz.

Feribotla Çınarcık

İstanbul’dan Çınarcığa 1saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Yolculuk sevmeyenler için kısa sürede ulaşacağınız Çınarcık’a doğa ile iç içe geçebilirsiniz. Çınarcık’ta yayla, doğa ve kaplıca turizmi de gelişmiştir. Eğlenceli vakit geçirmenize imkan sağlayan bu yer de doğa yürüyüşü ile huzur bulabilirsiniz. Hem deniz hem kum olsun ve bütçeme de uygun olsun istiyorsanız Çınarcık tam size göre bir yer olmakta. Haftasonu İstanbul’dan uzaklaşmak için güzel bir seçenek.

Trenle Eskişehir

Hızlı tren olanakları ile İstanbul’dan Eskişehir’e rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tren yerine araba ve otobüsle de gidebilirsiniz. Eskişehir de gezilecek birçok alan bulunuyor. Özellikle genç nüfusa sahip olan Eskişehir’de hareketli cadde ve kalabalık cafeler ile sıkılmayacağınız bir atmosfere dahil olacaksınız. Doğa severlere, alışveriş severlere, eğlence severlere göre gezilebilecek alanlar da bulunan Eskişehir’de müzelerde ilgi gören yerler içerisinde. Balmumu Heykeller müzesi, Sazova parkı, Akvaryum, Frig Vadisi, Odunpazarı evleri, Kent Park gibi alanlar en çok gezilen yerler içerisinde bulunuyor.

Otobüsle Çanakkale

İstanbul’dan otobüsle 5 saat gibi süren bir süre içerisinde Çanakkale’ye ulaşıyorsunuz. Güzel bir atmosferi olan Çanakkale gidilmesi gereken yerlerden biri. Özellikle tarihi olayların, savaşların yaşandığı şehri görmenizi tavsiye ederiz. Gelibolu, Kilitbahir, Şehitler Anıtı, Seddülbahir, Eceabat gibi yerleri görmeden Çanakkale’den ayrılmayın.