Hangi Ay Neresi Ucuz?

tarafından
131
Hangi Ay Neresi Ucuz?

Tatil planları çok sayıda parametreyi içinde barındırır. Ucuz otel, uygun uçak bileti, pasaport ve vize süreçleri, gidilecek ülkenin aktiviteleri, eğlence alanları, tarihsel yapısı, güvenliği vs etkenler seçimlerimizi doğrudan etkiliyor. Fakat bütün bu kriterlerin çoğu daha ekonomik bir tatil yapmaya odaklıdır. Bu yüzden yurt dışına gitmeden önce her zaman doğru anı kollamanız, kampanyalı biletler ya da uygun turlar ile doğru zamanları tercih etmeniz sizin için avantaj sağlayacaktır. Tatil öncesinde belki de es geçilen en önemli detay ise hangi ay, hangi mevsim, hangi ülkenin daha uygun olabileceğini hesaplamaktır. Eğer ülkelerin bulunduğu coğrafi konum ve genel anlamda iklim göz önüne alınırsa her dönemde tatil fiyatlarının ne kadar farklı olabileceğini görebilirsiniz. Peki, hangi ay neresi ucuz?

Hangi Ayda Nereye Gidilmeli?

Ocak ayı için dünyada en uygun ülkelerden bir tanesi Avustralya olarak kabul edilir. Melbourne ya da Sydney gibi şehirlere gidecek olanlar Ocak ayını beklemeliler. Şubat tatili içinse Hong Kong ideal görünüyor. Uzakdoğu’yu sevenler planlarını Şubat ayına göre yapmalılar. Mart ayı için uygun olanların Arjantin’i seçmeleri uygun olacaktır. Nisan için Kopenhag, Mayıs içinse Londra’yı söyleyebiliriz. Haziran’da, yani birçok ülkede tatilin en pahalı olduğu ayda Pekin’e giderseniz ciddi bir tasarruf elde etmiş olursunuz.

Temmuz ve Ağustos gibi aylarda yine Sydney, Berlin gibi şehirler caziptir.  Sonbaharın ilk ayı olan Eylül’de Roma tatili çok ucuzlar. Ekim ayı için ilk öneri genelde Cape Town olur. Brezilya tutkunları ise Kasım ayını beklemek durumunda. Yılın son ayı için en ucuz şehirlerden biri ise kesinlikle Frankfurt’tur.