Helsinki Gezi Rehberi

tarafından
166
Helsinki Gezi Rehberi

Helsinki gezi rehberi yazımızda, Helsinki ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Mimari yapıları, adaları ve tarihi güzellikleri ile Helsinki Finlandiya’nın en gözde şehirlerinden birisidir.

Helsinki tarihi güzellikleri ve gezilecek bir çok bölgesi ile beğenilen bir şehirdir. Finlandiya’nın en büyük şehri Helsinki Finlandiya’nın başkenti olarak da merak edilen bir yerdir. Özellikle adaları binlerce turistin ilgisini çekmektedir. Ülke genel olarak huzurun, sakinliğin ve doğal güzelliklerin olduğu bir yer olarak görülmektedir. Helsinki’de bu güzel ülkenin gözde şehri konumundadır. Şehrin bünyesinde 315 ada bulunmaktadır. Bu adalarda bulunan mor leylaklar sizleri büyüleyecek. Fotoğraf tutkunları ise leylaklarla birçok poz verecek.

Şehre ayak bastıktan sonra kalacağınız yeri seçerken biraz zorlanabilirsiniz. Bütçenize uygun otellere baktıktan sonra emin olunki şehrin genel olarak tüm otelleri temiz ve güvenilirdir. Belirtelim ki Helsinki otellerinin genel olarak fiyatları hafta sonu ucuz ,hafta içleri ise biraz daha pahaldır. Bunun nedeni ise hafta içleri iş seyahati için gelenlerin sayısının fazla olmasından kaynaklanmasıdır.

Şehirde keyif veren alışveriş mekanları, nefis yemek sunan restoranlar ve doğal güzellikler sizlerin beğenisini bekliyor.

Helsinki uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Helsinki uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Helsinki’de Gezilecek Yerler

Suomenlinna Adası ve Kalesi

Şehrin en güzel adalarından bir tanesi Suomenlinna adası oluyor. Bir tekne sayesinde 15 dakika içerisinde adaya ulaşıyorsunuz. Adada tarihi müze, köprü, deniz kalıntıları ve bir kale bulunmaktadır. Şirin mi şirin adanın geçmişi 18. yüzyıllara kadar dayanmaktadır. Adada bulunan kale UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerini almıştır. Ada içerisinde Rusların yaptığı Rus kiliseleri ve binaları bulunmaktadır. Bu ada şehrin en güzel ve en beğenilen adalarından biri olmaktadır.

Uspenski Katedrali ve Kauppatori

Slav mimarisi ve Bizans ile yapılan bu katedral ,Batı Avrupa’nın en büyük Ortodoks kilesi unvanını taşımaktadır. Bu katedral Ortodoks hıristiyanlığın da önemli gün olan Hz. Meryem’in uykuya dalmasının anısına yapıldığı da söyleniyor.

Fin Ulusal Galerisi

Finlandiya’nın en büyük sanat galesi olan Fin Ulusal Galeri, değerli eserlerin toplandığı bir yerdir. Finlandiya sanatının da yansıtılmış olduğu bu galeri turistler tarafından büyük bir ilgi ile karşılaşmaktadır. Müzeye giriş 12 Euro olmaktadır.