Her Yerde Karşınıza Çıkabilecek 5 Tip Tatilciye Göre 5 Tatil Rotası

tarafından
140
Her Yerde Karşınıza Çıkabilecek 5 Tip Tatilciye Göre 5 Tatil Rotası

Güzel bir tatil yapmak için belirlediğimiz 5 tatil rotası; ülkemizde hangi tür kişiler, nerede güzel tatil yapabilir? Hangi tatil bize uygun? Bir bakalım.

Bol Aksiyon Bol Macera Arayanlara Fethiye

Tatilde adrenalin arayanlardansanız, Fethiye tam size göre. Turkuaz rengi suları, orman ve dağlarla buluşturan, Muğla’nın bu güzel ilçesinde; aksiyon severler için birçok imkan sunuluyor. Yamaç paraşütü, tüplü dalış, sörf, rafting gibi iddialı deneyimlerle birlikte safari, trekking, at biniciliği gibi etkinlikleri de birlikte yaşayabileceğiniz maceralı bir tatil sizi bekliyor olacak.

 

Sıcaktan Bezdim Diyenlere Zigana

Sıcak havadan hoşlanmayanlar için Doğu Karadeniz’de tatil yapmak en idealidir. Trabzon ve Gümüşhane arasında bulunan Zigana Yaylası, yeşilin tüm tonlarını bir arada görebileceğiniz, serin mi serin, bol oksijenli bir tatil için yeni alternatif sunuyor. Zigana Yaylasının Gümüşhane bölümüne geçtiğinizde, sıcaklığın daha da düştüğünü hissedip yazın kazak giydiğinize hayret edeceksiniz. Ahşap evlerde konaklarken, yaz akşamlarında şömine ateşinin çıtırtısını işiterek keyif sürebilirsiniz.

 

Ucuz Olsun İyi Olsun Diyenlere Amasra

Ormanlarla çevrelenmiş masmavi bir deniz, koylar ve kayalıklarıyla Batı Karadeniz’in gözde ilçelerinden olan Amasra, doğal güzelliğinin yanında her bütçeye hitap etmesiyle de çok iyi bir seçenek. Özellikle ailecek tatile çıkmak isteyenlere günlük kiralanabilen evlerde çok uygun konaklama imkanları da sunuyor olması, tatil keyfinizi paylaştıkça büyütecek. Amasra; kalesiyle, adalarıyla, Çakraz Koyuyla, barlarıyla, taptaze tutulmuş balıklarıyla dolu dolu bir tatil vadediyor.

 

Kalabalık ve Gürültüden Kaçanlara Bozcaada

Şehir hayatının trafiğinden, kalabalığından ve gürültüsünden sıkılanlar için sessiz ve sakinliği ile Bozcaada tam size göre bir yer. Adada, gece eğlencelerinde bile yüksek sesli müzik bulunmuyor. Yaz aylarında, ticari taşıma araçları ve tarım araçları haricindeki motorlu araçlar adaya giremiyor. Üzüm bağları, şarapları, plajları ve dar sokaklarıyla; güneşi, rüzgarı ve denizi bir arada bulacağınız huzurlu bir mekan.

 

İlle De Organik Olsun Diyenlere Kumluca

Son yıllarda organik ürünlere karşı hassasiyetin artması, organik tatil mekanlarını da epeyce artırdı. Tamamen toprak, su, doğa ile baş başa kalacağınız, organik köy ürünleri ile beslenerek ve doğa dostu ürünler kullanarak vakit geçirebileceğiniz ekolojik tatil için en uygun adres Antalya Kumluca’da ilgililerini bekliyor.