İlk Görüşte Aşık Olacağınız 10 Köy

tarafından
8
İlk Görüşte Aşık Olacağınız 10 Köy

Doğal güzelliklerine aşık olacağınız 10 köy, gitmek için can atacağınız yerler içerisinde.

İnsanlar her daim gittikleri yerlerin dışında farklı yerlerde keşfetmek ve görmek istiyorlar. Sizlerde yeni deneyimler kazanmak için farklı atmosferlere adım atmak istemez misiniz ? Resmini bile görünce aşık olacağınız 10 köy, siz ziyaretçilerini bekliyor.

Aşık Olacağınız 10 Köy

1- Reine, Norveç

1743 yılından beri ticaret merkezlerinden biri olan bu köy, turizm açısından oldukça önemli yerler içerisinde bulunuyor. Bu köy merkeze baya uzak bir yerde olmakta. Ancak buna rağmen her yıl binlerce turist bölgeyi ziyaret geliyor. Sakrisoya ile Hamnoya’ nın güneyinde E-10 karayolunda kapalı bir yerde bulunuyor. Mavi ve yeşilin muhteşem uyumu sizlerin gözlerini alacak. Reine köyü, defalarca Norveç’in en güzel köyü seçilmiştir. Bol oksijen ve sessizliğin hakim olduğu bu köyde muhteşem fotoğraf karelerini de yakalayabilirsiniz.

2- Burano, İtalya

İtalya’ da yer alan bu köy rengarenk evlerden oluşmuş şirin bir köy. Bir rivayete göre evlerin renkli olması erkeklerin çok içki içtiklerinden dolayı eve geç geldiklerinde evleri karıştırmamaları içinmiş. Burano renkli evlerinin yanı sıra el işçiliği olan dantelleri ile de ünlü bir yer.

3-  Oia, Yunanistan

Bembeyaz evleri ile masallardan fırlamış gibi duran Oia köyü, balayı için çiftlerin tercih ettikleri bir köy.  Doğal güzelliği ile listeye girmeyi başaran köyü, Yunan yemekleri de bir hayli meşhur.

4- Bibury, İngiltere

İngiltere’nin güneybatısında yer alan köyün, dik çatılı evleri oldukça dikkat çekici. Köyde ortaçağ’dan kalma hanlarda bulunuyor.

5- Tenby, Galler

Köyün anlama küçük balık kalesi olarak biliniyor. Kendinizi İtalyan şehrinde gibi hissettiğiniz o sokaklar sizi alıp uzak diyarlara götürüyor adeta.

6- Garmisch, Almanya

Kayak sporuna ilgi duyanlarınız varsa bu şirin köy tam sizlik. Köyde bulunan Riesser gölünü ziyaret edebilir, kafa dağıtabilirsiniz.

7- Colmar, Fransa

Hem Alman hem de Fransız kültürünü bir arada görebileceğiniz bu köy, birçok farklı yöresel lezzet ile size sunum yapıyor.

8- Marsaxlokk, Malta

Marsaxlokk’da göl ve nehir çok olduğu için balıkçılık gelişmiştir. Bölgede her gün kurulan pazarda taze balıkları alabilirsiniz.

9- Shirakawa-Go, Japonya

Gizemli ormanlar ile çevrili bu köy, herhangi bir oluşacak çığ etkisine karşı evlerin çatıları sağlam yapılmıştır. Sakin bir yer arayanlar  için bu köy önerilebilir.

10- Pucon, Şili

Maceralarla dolu bir tatil geçirmek isteyenler için bu köy tam da öyle bir atmosfere sahip. Göller yöresinin turistik yerlerinden biriside Pucon  köyüdür. Doğa harikası olan bu köyde volkanik turlarda yapabilirsiniz.