İstanbula Yakın Plajlar Hangileri?

tarafından
134
İstanbula Yakın Plajlar Hangileri?

Istanbula Yakın Plajlar Hangileri?

Ayazma Plajı

Şile bölgesinde bulunan Ayazma Plajı, mavi bayraklı olması nedeniyle en çok tercih edilen plajları bir tanesidir. İstanbul’da güncel 2 mavi bayraklı plaj olurken,Şile Ayazma Plajı 2 mavi bayraklı plajlardan birisidir. Halk arasında daha çok Şile Halk Plajı olarak adlandırılan Ayazma Plajı ücretsiz olduğundan dolayı tüm vatandaşlar tarafından tercih edilebilir durumdadır. Hafta sonunda yoğunluğun oldukça arttığı Ayazma plajları, keyifli BİR gün geçirmek için idealdir. Halk plajı olmasına rağmen yerel yönetimler tarafından sunulan hizmetler sayesinde temiz bir plaja sahip olan Ayazma Plajı, aynı zamanda deniz suyuyla kriterleri geçmeyi başarmıştır.

 

Cebeci Plajı

İstanbul’a en yakın ve en güzel plajlardan bir diğeri ise Cebeci Plajı’dır. Kocaeli Kandıra ilçesine bağlı olarak bir tatil köyü olarak gelişen ve kısa süre içerisinde keşfedilen Cebeci Plajı, farklı manzarası ve temiz denizi ile cazip bir yerdir. Üstelik sahil, mavi bayrak almaya hak kazanmıştır. Deniz suyu ve kumu oldukça iyi lan plaj, deniz keyfi yapmak isteyenler için oldukça cazip olduğu gibi İstanbul bölgesine yakın olması da İstanbul’dan her hafta sonunda yüzlerce vatandaşın buraya gelmesini sağlamaktadır.

 

Madam Martha Koyu

Burgazada Bölgesi’nde yer alan Madam Martha Koyu, ise farklı bir gün geçirmek isteyenlere alternatif yaratır. Adaları ziyaret etmek ve hafta sonunda farklı bir etkinlik yapmak isteyenler Madam Martha Koyu’nu değerlendirebilir. Burgazada bölgesindeki sakin ve sessiz adalardan bir tanesi olan Madam Martha Koyu, çok fazla yoğunluk yaşanmadığından dolayı da sakin ve sessiz bir gün geçirmek isteyen kişiler için güçlü bir seçenek yaratmaktadır. Üstelik deniz keyfinin yanı sıra adada yürüyüşler, at arabaları ile ada turu yapmak mümkündür.