İstanbul’u Gezmek İçin 8 Tur

tarafından
11
İstanbul’u Gezmek İçin 8 Tur

Kendine hayran bırakan şehir İstanbul’u gezmek için 8 tur seçeneğine göz gezdirmelisiniz.

İstanbul, bir çok anının bir çok sevdanın yaşandığı şehir. Kız kulesi ve Galata’nın hikayesi ile büyüleyen, çay simidin deniz manzarasında alınan keyifli dakikaların yuvası İstanbul… İstanbul herkesin gönlünde ayrı bir taht kurmuş durumda. Güzelliği, kültür, tarihi eserleri, yapıtları ile gezilmeye değer bir yer. Günlük tur seçeneklerini değerlendirip İstanbul’u gezmek hiçte fena bir fikir değil. Günlük tur için 8 alternatifi sizlerle paylaşalım.

İstanbul Gurme Turları

İstanbul gurme turları, size farklı bir deneyim yaşatacağa benziyor. Özel Mutfak Yürüyüş Turundan tutun, Lüks Gıda Turuna, Türk Kahvesi Tadım Turundan Piknik Turuna birçok tur seçenekleri sizleri bekliyor.

İstanbul’un Tarihi Konakları

İstanbul tarihi konakları ile keşfedilmiş bir yer. Geçmişte kimi zengin bir aileye kimi Mısırlı bir aileye ait olan konaklar Osmanlı mimarisin en güzel örneklerini bizlere sunuyor. Birkaç konak ve apartman örneği verecek olursak;

Doğan Apartman

Adres: Şahkulu Mah. Serdar-1 Ekrem Caddesi, No:30,Doğan Apartmanı

Arif Paşa Apartmanı

Adres: Elmadağ

Mısır Apartmanı

Adres: Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, No:163 Mısır Apartmanı

Sarıca Arif Paşa Köşkü

Hidivyal Palas

karşımıza çıkıyor.

İstanbul Şehir Fotoğrafçılığı Turu

İstanbul ve İstanbul içinde yaşanılan hayatlar fotoğraf tutkunlarının objektiflerine öyle bir yansıyor ki… Ortaya çıkan görüntüler bambaşka hayatların olduğunu gözler önüne seriyor.

Adalar Turu

Yaz aylarında tercih edebileceğiniz bu tur, sizleri İstanbul’un en güzel adalarına götürüp doğa ile bütünleşmenizi sağlayabilir.

Boğaz Turu

Martılar ve köpüren denizin üzerinde güzel bir boğaz turu yapmak sizi çok rahatlatacak. Eğer özel bir turla bu geziyi gerçekleştirmek istiyorsanız, istediğiniz duraklarda durup tarihi mekanları gezebiliyorsunuz.

Fener – Balat Turu

Balat bilindiği üzere birçok kökenden olan lokale ev sahipliği yapmakta. Film ve dizi sahnelerinin çekildiği bu yer, İstanbul’un en çok fotoğrafının çekinildiği yer olarak biliniyor. Dev bir tarihi içinde saklayan Balat, kendini insanlara çekici kıldırmayı başarıyor. Semtte ilk akla gelen Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi oluyor.

İstanbul’un Tarihi Binaları

İstanbul’un her yerinde tarihi bir yapı ve tarih olmuş binaları mevcut. Bu yerleri gezerek tarihi bir atmosferin içerisine giriyorsunuz.

Helikopter Turu

İstanbul boğazını ve tüm İstanbul manzarasını helikopter ile 20 dakikalık bir süre içerisinde gezmeniz doyumsuz bir an olacaktır.