Kaliforniya’da Ne Yenilir Ne İçilir

tarafından
153
Kaliforniya’da Ne Yenilir Ne İçilir

Kaliforniya’da Ne Yenilir Ne İçilir? Geleneksel ve dünyaca ünlü yemeklerin farklı füzyonda yapımına şahitlik edeceğiniz eyalettir.

Gastronominin cazibe merkezi olarak nitelendirilen Kaliforniya eyaleti, farklı mutfaklardan binbir çeşit yemek sunuyor. Bölgede farklı kültüre ait restoran ve cafeler bulunuyor. Önerebileceğimiz restoranlardan ilki Ferranea Resort oluyor. Yemek mekanları içinde yoğun ilgi gören bir yerdir. Güzel yemeklerin dışında romantik ve hoş bir atmosfere sahiptir. Okyanus kıyısında yer alması cazibeliğini arttıran taraflarındandır. Bir diğer mekan Texas Roadhouse’dur. Sıcak ve eğlenceli bir ortamı vardır. Garsonların sunum yaparken dans gösterilerini kaçırmamalısınız. Farklı kültürlerden etkilenen Kaliforniya yemeklerinde, Asya ve Latin Amerika mutfağından esintiler bulabileceksiniz.

Kaliforniya Uçak Bileti

İşte Kaliforniya’da Ne Yenilir Ne İçilir listesi;

 1. Sarımsaklı Dondurma
  Ülke genelinde sarımsağın % 90 Kaliforniya Gilroy’da üretiliyor. Yemeklerin yanında sarımsaktan yapılan meze çeşitleri her zaman yer alıyor. Yemeklerin içerisinde de kullanılan sarımsak tatlıya da yakıştırılmış. Ortaya sarımsaklı dondurma çıkmıştır.
 2. Pho
  Çorba çeşitlerinden olan Pho, biftek suyu ile hazırlanıyor. İçerisinde erişte parçaları ve baharatlar kullanılıyor. Aslen Vietnam çorbası olarak biliniyor.
 3. Taco
  Ara öğünlerde tüketebileceğiniz bir lezzettir. Güney Amerika mutfağında çok sık yapılır.
 4. Karides
  Deniz ürünlerinin çok tüketildiği bölgede karides ve diğer deniz ürünleri menülerde boy gösteriyor. Sebze parçaları ile karidesler hem çorbaların içerisinde bulunuyor hem de kızartmalarda bir araya getiriliyor.
 5. Bellini
  Son yıllarda Kaliforniya’da en meşhur olan içeceklerdendir. Karpuzlusu, kavunlusu ve kabaklı çeşitleri bulunuyor. Şarapla hazırlanmaktadır.Yaz günlerinin vazgeçilmezidir.
 6. Biftek
  Dünya mutfağından biri olan biftek Kaliforniya mutfağında da baş gösteriyor. Farklı kültürlerin pişirme biçimi ile hazırlanıp ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.
 7. Balık Tacoları
  Hem ızgarada pişirilen hem de tavada kızartılan balık tacoları, hafif bir limon ile enfes bir tada bürünüyor.