Kassel Ne Yenir, Ne İçilir?

kassel

En eski Almanya şehirlerinden biri olan Kassel yemek ve içmek anlamında pek çok seçenek bulunsa da, şehrin kendisine ait, şehirle özdeşleşmiş pek fazla seçenek yok. Fakat hem bütçenize uygun hem de oldukça farklı lezzetleri tatmanız yine de mümkün. Şehrin kendine özgü çok fazla yemeklerinin olmaması nedeniyle, ağırlıklı olarak İtalyan, Meksikalı ve Türk restoranlarına rastlayabilirsiniz. Şehrin sokak satıcıları arasında Bratwurst, Kochwurst ve Currywurst örnek verilebilir ve bütçenize uygun lezzetli şeyler denemenize yardımcı olabilir. Bu tarih kokan şehrin enfes yemeklerini tatmak için Kassel uçak bileti almanız yeterli olacaktır.

Kassel Ne Yenir?

‘Wurschd’ (ahle Wurst): Şehrin kendine özgü pek yemeği olmasa da, ahle Wurst Kassel’e özgü olarak sunulan yöresel bir yemektir. Çiğ yenir.

Hütt ve Kasseler Pilsner: Hütt ve Kasseler Pilsner , Kassel’e giden bira severlerin mutlaka denemesi gereken tatlar olarak nitelendiriliyor.

Alman Ekmekleri: Kassel’de Königstraße üzerinde bulunan pastanelerden, Alman ekmeklerine yapılmış sandviçler yiyebilirsiniz. Üstelik bu sandviçler bütçenizi de çok zorlamayacak fiyatlarla satılıyor. Yine buradaki pastanelerde lezzetli  kurabiyeler tatma imkanınız da bulunuyor.

Genel olarak Kassel’de ziyaret etmeniz gereken Alman restoranları; Alte Wache, Lohmann, Restaurant Gutshof, Herkules Terrassen, Brauhaus Zum Rammelsberg, Weissenstein şeklinde sıralanabilir.

Untere Königstraße tarafına giderseniz, çok sayıda Türk restoranı görmeniz de mümkün. Bu bölgeye Küçük Türkiye’de deniyor çünkü çok sayıda Türk yaşıyor ve Türkiye’de bulabileceğiniz birçok şeyi burada bulabiliyorsunuz. Dilerseniz, Wesertor Caddesi üzerindeki Weserspitze tramvay durağı yakınlarında Öz Antalya Imbiss restoranda döner yiyebiliyorsunuz.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.