Kendinize Küçük Bir Jest: Türkiye’deki Kaplıcalar

tarafından
19
Kendinize Küçük Bir Jest: Türkiye’deki Kaplıcalar

Doğal suları bünyesinde barındıran, insan sağlığına iyi gelen kaplıcalar, kışın tercih edebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Kaplıcalar insan sağlığına oldukça iyi gelen verimli suların olduğu yerlerdir. Kaplıcalara giden insanlar yıllardır sağlıklarında düzelme yaşamış olduklarını vurgularlar. Kışın ise en çok tercih edeceğiniz yerler içerisinde olan kaplıcalar her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Romatizma ve bel ağrıları çeken insanların en çok fayda gördüğü tedavi yöntemi olarak nitelendirilen kaplıcalardır.

Türkiye’deki Kaplıcalar

Kızılcahamam Kaplıcaları

Ankara’nın tarihi ve turistlik yerlerinden birisi olan Kızılcahamam, doğal maden suları ile meşhur şirin bir ilçe. Çam ormanlarının sıkça bulunduğu ilçe Ankara’ ya yaklaşık 1 saatlik bir mesafede bulunuyor. İlçenin sıcak suları ve hamamları binlerce insana şifa olmuştur. Ülkemizin en doğal ve lezzetli suları bu ilçede çıkmaktadır. Kızılcahamam’ a gelebilir ve kaplıca sularında vücudunuzu dinlendirebilirsiniz.

Sandıklı Kaplıcaları

Afyon’da bulunan Sandıklı Kaplıcaları, ülkemizde nam salmış bir yer. İnsanların şifa bulduğu bu yerde tedavi amaçlı birçok kişi ziyarete geliyor. Cilt hastalıkları, böbrek taşı, kireçlenme, solunum yolları hastalıklarına Sandıklı Kaplıcaları oldukça iyi gelmektedir. Kükürt, cilt ve yüz güzelliğine fayda sağlamaktadır. Su oldukça mineralli ve temizdir.

Tavsiye Edilen Yazı

Muhteşem Bir Haftasonu İçin: İstanbul’daki Jakuzili Oteller

Diyadin Kaplıcaları

Ülkemizin doğusunda Ağrı’nın Diyadin ilçesinde yer alan Dİyadin Kaplıcaları, mineral oranı oldukça yüksek bir yerdir. Kış aylarında ise burası tam bir ruhsal tedavi merkezi desek doğru olur. Nevrit Nöroloji hastalığına ise birebir fayda sağlıyor.

Karahayıt Kaplıcaları

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer alan Karahayıt Kaplıcaları, tam bir şifa merkezi. Kaplıcanın mineralli suyu ve verimli toprağı her hastalığa iyi geliyor. İlçenin toprağı ise genellikle kırmızı renklidir.

Oynat Kaplıcaları

Göz alıcı doğası ve verimli suları ile Oynat Kaplıcaları bir diğer güzel kaplıcalarımızdandır. Bursa’ da bulunan bu kaplıcalara Oynat Mağarası ve şelale oldukça yakın. Hem kaplıcalara gelebilir hem de diğer doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz.

Karacasu Kaplıcaları

Bolu ilinde yer alan bu kaplıcalar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi çevresinde bulunuyor. Cilt lekelerine ve diğer hastalıklara burada şifa bulmanız sağlanıyor. Bolu iline giderseniz bu kaplıcaları mutlaka ziyaret ediniz.