Kilimanjaro Gezi Rehberi

tarafından
171
Kilimanjaro Gezi Rehberi

Kilimanjaro; görenlerin adeta cennet diye tanımladıkları bir yer. Bu muhteşem yerin yeşillikleri ve doğal güzellikleriyle birlikte birçok gezilecek yeri de bulunmaktadır. Şehir 7 giriş kapısına sahiptir. Bu giriş kapılarından geçtiğiniz anda, yeni dünyalara açılabilmeniz mümkün. Elbette zorlu bir yolculuk olacak fakat zirveye ulaştığınızda göreceğiniz manzara her şeye değecek. Doğanın en güzel manzarasını sunduğu zamanlar ise mayıs ve haziran ayları. İşte Kilimanjeao’da gezilecek yerler..

Kilimanjaro uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kilimanjaro uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kilimanjaro’da gezilecek yerler

Mkomazi Ulusal Parkı

Mkomazi Ulusal Parkı, şehri temsil eden en ünlü yerlerinden biri. Tanzanya’nın kuzeyinde bulunan bu park, hava alanına ise 120 kilometredir. Yerel halk burayı, Sahra Çölünün bitki bahçesi olarak bilir. İçinde envai çeşit kuş türü bulunmaktadır. Bunların yanında birçok hayvan daha varken, soyu tükenmekte olan hayvanlar da burada koruma altında tutulmaktadır. Bunlardan biri de siyah gergedanlardır. Korumalı kamp alanı bulunan bu yerde, silahlı koruma eşliğinde yürüyüşler düzenlenmektedir.

Kilimanjaro Dağı

Bu dağ, Kilimanjaro’ya ayak basıldığı andan itibaren görülmesi gereken ilk yer. Aynı zamanda Afrika kıtasının en yüksek zirvesi konumundadır. Tanzanya’da yer alan 5899 metre yükseklikte bulunan bu dağ, UNESCO’nun kültür mirası listesindedir. Her yıl boyunca onlarca dağcının hedef noktası halini alan Kibo zirvesi ise, dağın en yüksek yeridir.

Viski Rotası

Şehre gelen dağcıların, Machame Kapısı’ndn geçtikten sonra ulaştıkları yer burası. Burada yürüyüş yapmak, insanlar arasında oldukça popüler. 6 gün yürünülen bu rotada, kulübeler yerine çatıda kalınıyor. Bununla birlikte, dik tırmanışlara da sahip.

Coca Cola Rotası

Buranın en bilinen bitkisi Kilimanjaro Tutkusu adlı çiçektir. Bu endemik çiçeğin yanında birçok renkli çiçek daha görebilmeniz mevcuttur. Aynı zamanda bu turunuzda bölgede bolca bulunan maymunlar da size eşlik edebilir.