Kingston Gezilecek Yerleri

tarafından
133
Kingston Gezilecek Yerleri

Tatil şehri Kingston Gezilecek Yerleri  fazla olması tatilinizin dolu dolu geçmesine imkan sağlıyor. Keyifli bir tatil için Kingston Gezi Rehberi

Kingston denize doyacağınız bir liman kentidir. Her yıl belli başlı festivaller düzenlenmektedir. Festival zamanlarında kenti ziyaret edebilir farklı deneyimler kazanabilirsiniz. Kingston restoran haftası, büyük Jamaika karnavalı, Bob Marley haftası düzenlenen bazı etkinliklerdir. Ontario Gölünün St. Lawrence Nehrine bağlantılı olduğu yerde bulunan şehir, insanların durak noktalarındandır. İşte keyifli bir gezi planı için Kingston Gezilecek Yerleri;

 1. Bob Marley Müzesi
  Dünyaca ünlü reggae sanatçısı olan Bob Marley Jamaika’da doğmuştur. Kingston şehrinde 1975 ve 1981 yılları arasında yaşayan ünlü sanatçının evi ve müzik yaptığı stüdyo bu kentte bulunuyor. İnsanlar tarafından sıkça ziyaret edilen Bob Marley müzesi, sanatçının eşyalarını, eserlerini, saatlerini, ödüllerini de insanlarla buluşturuyor.
 2. Devon House
  1881 yılında George Stiebel tarafından yapılan bina, antik birçok eseri bünyesinde sergiliyor. Binanın içindeki eserlerin kolonyal döneminden kaldığı belirtiliyor.
 3. Parade
  Jamaika ve Kingston’un tarihi heykel ve anıtları bu meydanda bulunuyor. Şehrin kalbi diyebiliriz. Hem parkta oturabilir hem de heykelleri inceleyebilirsiniz.
 4. Port Royal
  1962 yılında yaşanılan deprem sebebiyle güzel görünümünü kaybeden Port Royal, 17. yüzyılda korsanların ele geçirdikleri bir yer olmuştur. Günümüzde turistik açıdan gezilecek yerler içerisindedir.
 5. Liberty Hall
  Jamaikalı politikacı ve girişimci Marcus Garvey’in duvar resimlerini taşıyan bina, günümüzde eğitim merkezi olarak kullanılıyor.
 6. Murney Kulesi
  Asıl isminin Murray Kulesi olduğu kule, 1846 yılında yapılmıştır. Kule bölgede askeri savunma amaçlı kurulmuştur. Kanada’da yer alan Dünya Mirasları içerisinde bulunuyor.
 7. Agnes Etherington Sanat Merkezi
  Kentte bulunan sanat araştırma müzesidir. Müze içerisinde seçilmiş koleksiyonları, sanatçı görüşmelerini ve konferansları düzenliyor. 14. yüzyıldan kalan 16 bin eser müzede ziyaretçilere sunuluyor.