Kuveyt Gezilecek Yerler

Kuveyt Gezilecek Yerler

Arap yarımadasının en önemli yerlerinden olan Kuveyt gezilecek yerler olarakgüzel yerlere sahip, tarihi ve turistik öneme sahiptir.

Kuveyt bölgesine medeniyet M.Ö 4. yüzyılda gelmiştir. Antik Yunan kolonicileri bu topraklara ” Ikaros” adını vermişlerdir. 7. yüzyılda ise Arap yarımadası ile birlikte işgal edilmiştir. Tarihi dönemleri yansıtan müzeleri, sokakları ve yapıları bölgenin geçmişi ile size yeterli bilgiyi sunacaktır.

 1. Büyük Cami
  Kuveyt’in merkezinde yer alan büyük cami, 46 bin metrekarelik alanda kuruludur. Cami, 1986 yılında inşa edilmiştir. Resmi dini törenlere ev sahipliği yapan caminin, halk tarafından en kutsal yapı olarak görüldüğü aşikar. Turistlerin bu camiye getirip gezdirilmesi ücretsiz olarak rehberler tarafından sağlanıyor.
 2. Kuveyt Kuleleri
  Kuveyt kuleleri yan yan 3 kuleden oluşmaktadır. 1979 yılında yapılan kuleler, Kuveyt’in merkezinde bulunuyor. Kulelerin çevresi rengarenk çiçeklerle süslüdür. Kuveyt’in gece manzarasını bu kulelerden izleyince hayran kalacaksınız. Işıklandırma sistemi kule etrafında kuruludur. Gece devreye giren sistem muazzam bir görüntü ortaya çıkarıyor.
 3. Seif Sarayı
  1915 ve 1986 seneleri arasında yapılan saray, kıymetli mimari yapılardandır. Bağdatlı Şeyh Khazaal tarafından tasarlanmıştır. Saray duvarları mavi çinilerle, etnik desenlerle bezelidir.
 4. Kuveyt Bilim ve Doğal Tarih Müzesi
  Kamusal bir müze olan Kuveyt bilim ve doğal tarihi müzesi, 1972 yılından bu yana hizmet vermektedir. Müze, Uluslararası Müzeler Konseyi üyesidir. İçerisinde uzay bilim bölümü, tarih bölümü, zooloji bölümü, elektronik departman, sağlık bölümü, makine departmanı, planetaryum departmanı ve havacılık departmanı bulunuyor.
 5. Kobar Adası
  11 hektarlık alanda yer alan ada, turistik yerlerden biridir. Çevresinde mercan resifleri bulunuyor. Dalışa merakı olanlar burada keyifli vakit geçirebilir.
 6. Tarık Recep İslam Sanat Müzesi
  50 yıllık dönemden kalan eserlere ev sahipliği yapan müze, 1980 yılında kurulmuştur. Tarık Said Recep, Kuveyt’ten yurtdışına arkeoloji okumak için gelen bir talebenin adıdır.
Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.