Kyoto Gezi Rehberi

tarafından
133
Kyoto Gezi Rehberi

Kyoto gezi rehberi yazımızda, Kyoto ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Japonya’nın başkenti ve zengin kültür mirası ile turistleri kendine çeken şehir Kyoto, gezi günlüklerinizi rengarenk yapacak bir yer.

Seyahat etmeyi seviyorsanız, farklı deneyimlerde bulunmanız için size tavsiye edeceğimiz yerlerden birisi Kyoto’dur. Japonya kültürü, tarihi, gelenekleri çokça merak edilenler arasındadır. Özellikle farklı tapınaklar ve Uzak Doğu’nun gizemli tapınakları sizleri büyüleyen yerler içerisinde yer alacaktır. Şehre ağustos ayında gitmenizi tavsiye ederiz. Temmuz ayında  ise şehrin en yağışlı olan günlerine denk gelebilirsiniz. Kyoto’da tapınakları ve köklü tarihini gezip, tanımanız için 5 – 6 gününüzü şehirde geçirmeniz gerekmektedir. Budist ve Şinto tapınakları yoğun ilgi gören yerlerdendir.

Fushimi İnari Tapınağı

İnari dağının eteklerinde kurulmuş olan Fushimi tapınağı en etkileyici tapınaklar içerisinde yer alır. Yemyeşil orman içinde yer alan tapınak turuncu torileriyle bir hayli dikkat çekiyor. Tapınak, şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tapınağın içerisinde turuncu toriler arasında yürürken kendinizi değişik hissedeceksiniz. Tapınağın içerisinde tilki heykelleri de bulunmaktadır. Tilkilerin sırrı ise pirinç tanrısından haber getirdikleri için tapınağın dört bir tarafına koyulduğunu görüyorsunuz.

Kinkaku Ji Tapınağı

Kinkaku Ji 1994 senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesine eklenmiştir. Tapınağın önünde bir göl arkasında da yeşil bir orman bulunmaktadır. Tapınağa giriş ücreti 400 yen’dir. Şehir merkezinden tapınağa ulaşmak için otobüs kullanabilirsiniz. Bu otobüsler 59 numaralı otobüslerdir. 14. yüzyılda inşa edilmiş olan tapınak 3 katlıdır. Altın varaklarla süslenmiş olan tapınağın çevresi kartpostal görüntüsü ile ziyaretçilerin beğenisini kazanmaktadır.

Yasaka Shrine

Gion bölgesinde yer alan bu tapınak büyüleyici görüntüsü ile ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bir yer. Tapınakta dua ve sunak kısımları bulunmaktadır. Temmuz ayında en çok ziyaretçi sayısına ulaşan tapınak, kağıt fenerlerle ışıl ışıl bir görünüme kavuşmaktadır. Seyahatinizi temmuz ayına denk getirirseniz bu güzel görüntüye denk gelebilirsiniz. Bu tapınağı ücretsiz olarak ziyaret etmeniz mümkündür.

Kiyomizu Dera

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bir diğer tapınak ise Kiyomizu Dera tapınağı olmaktadır. Ottowa Dağı’nın eteklerinde kurulu olan bu tapınak Japonya’ nın en eski tapınağı olmaktadır