Leipzig Ne Yenir, Ne İçilir?

tarafından
199
Leipzig Ne Yenir, Ne İçilir?

Leipzig, Almanya’nın en zengin Alman mutfağına sahip kentlerinden birisidir. Eğer Alman mutfağını merak ediyorsanız, Leipzig bu anlamda en doğru yerlerden birisi. Leipzig mutfağı, Sakson mutfağı özelliği de taşır. Kentte neredeyse girdiğiniz her restoranda, yöresel yemekler yeme şansına sahipsiniz. Yemenin yanı sıra, kahve severler için çok zengin seçenekler yine Leipzig’de bulunuyor. Leipzig’te bulunan restoranların sahip olduğu gotik yapı da, ziyaretçilerin hoşuna giden noktalardandır. Leipzig’e ziyaretiniz esnasında, denemeniz gereken tatlar;

Unutmadan; bütün bu yiyecekleri görmek ve tatmak istiyorsanız Leipzig uçak bileti almanız yeterli…

Leipzig’de Ne Yenir, Ne İçilir?

Sosis

Alman mutfağından söz edildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi sosistir. Alman mutfağının olmazsa olmazlarından olan sosis, hem dana hem de domuz eti seçeneğiyle sunulur. Domuz eti damak zevkinize hitap etmediği takdirde, dana sosisi de tercih edebilirsiniz.

Currywurst

Almanya mutfağında, sıklıkla bir arada kullanılan iki şey sosis ve patatestir. Currywurst yemeği e, sosis ve patatesten yapılan Almanya’nın en bilinen yemeklerinden biridir.

Şnitzel

Belki de hepimiz tarafından bilinen Şnitzel, aslında bir Alman yemeğidir ve neredeyse Almanya’daki her restoranda bulunmaktadır. Aynı zamanda Leipzig’in de en ünlü yemeklerindendir.

Av Etleri

Eğer tavşan ve geyik eti gibi etler damak zevkinize hitap ediyorsa, Leipzig’in ünlü restoranlarında bunları bulabilirsiniz.

Bira

Almanya denildiğinde akla ilk gelen içecek de elbette biradır. Leipzig ziyaretinizde, buğdaydan yapılan ve beyaz biraz anlamına gelen WeissBier’i denemelisiniz. Bu biraların yapımında farklı bir damıtılma tekniği kullanılıyor olması nedeniyle, görünümü daha buğuludur.

Kahve

Leipzig’te çok fazla kahve dükkanına rastlayabilirsiniz ve buralarda lezzetli kahveler içerbilirsiniz.

Cheesecake

Almanya’da Quark peynirinden yapılan Cheesecake’ler, tatlı anlamında tercihiniz olabilir.