Lozan’da Gezilecek Yerler

tarafından
132
Lozan’da Gezilecek Yerler

Tarihi dokusunu muhafaza etmeyi başaran Avrupa’nın en huzurlu kenti Lozan’da Gezilecek Yerler, seyahat listesindeki listede bir numara.

Alp dağlarıyla çevrili olan Lozan, İsviçre’nin gözde kentidir. Genç nüfusa sahip oluşu kenti bir adım öne taşımayı başarmıştır. Eğitim ve spor alanında da gelişimi devam etmektedir. Düzenli sokak ve caddeleri, yeşil park alanları, göl kıyısı ve sakinliği ile tatil için tercih edilebilir bir şehir. Lozan’da tarihi önem taşıyan birçok yapıt bulunuyor. Yıllara meydan okuyan bu yapıtlar, şehrin önemli sembolleri içerisinde bulunuyor. Notre Dame Kilisesi, mutlaka görülmesi gerekenlerdendir. Gotik mimarilerin en iyi örneklerini bu yapı taşıyor. Palais de Rumine, Musee Cantonaldes Beaux- Arts, Place de la Louve şehrin tarihi sokaklarıdır. Kuleler, kiliseler, müzeler ve kaleleri ile Lozan gezilecek yerlerini listemizde görebilirsiniz.

 1. Cenevre Gölü
  Leman gölü olarak da bilinen göl, Orta Avrupa’nın ikinci büyük tatlı gölüdür. İsviçre ile Fransa arasında yer alan gölün uzunluğu 73 kilometre, 14 kilometre enindedir. Derinliği 310 metredir. Gölün çevresinde küçük  kasaba ve köyler vardır. Kalabalıktan uzaklaşmak isterseniz bu şirin köylerde soluk almak iyi gelecektir.
 2. Lozan Olimpiyatlar Müzesi
  Dünyanın en geniş arşivine sahip müze, 10 bin parçalık koleksiyona ev sahipliği yapar. Her yıl 250.000’ni geçkin insanı ağırlıyor. Müzenin dışı spor temalı sanat çalışmaları ile çevrilidir. Sabah saat 08:30 ile akşam 17:30 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 3. Ouchy Liman Bölgesi
  Alp dağlarının manzarasını gözler önüne seren liman bölgesi, cafe ve restoranlarla çevrilidir.
 4. Sauvabelin Kulesi
  2003 yılında inşa edilen 35 metre yüksekliğindeki kule, ormanla iç içedir.
 5. Ale Kulesi
  Orta Çağ zamanından günümüze kadar gelen Ale kulesi , 1900 yılında korumaya alınmıştır.