Lucca’da Gezilecek Yerler

tarafından
126
Lucca’da Gezilecek Yerler

Lucca’da Gezilecek Yerler

İtalya’nın en eski şehirlerinden birisi olan Lucca, tarihe şahitlik edeceğiniz mimari yapıları günümüze kadar korumayı başarmıştır.

İtalyan mimarilerini ve Orta Çağ’a ait süslemeleri yakından görmek için Lucca’ya gitmelisiniz. Eğer şehrin kalabalık oluşundan yada tarihi yerleri görmekten sıkıldığınız anda çevre köylere gidebilir, doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Kiliseler şehir Lucca’nın görülmesi gereken güzel yerleri;

 1. Lucca Tarihi Surları
  Alessandro Farnese tarafından yaptırılan surlar, şehre giriş çıkışı düzen altında tutmak için yapılıyor. 1504 yılında yapılan surlar İtalya’nın tek surlarla çevrili olan kentidir. Surların çevresi yeşillik alanlardan oluşur. 1645 yılında tamamlanan surların uzunluğu 4 kilometreyi bulmaktadır.
 2. Piazza Anfiteatro
  Meydan 19.yüzyılda inşa edilmiştir. Dört adet giriş kapısı olan meydanda ki binaların çoğunluğu restoran olarak kullanılıyor.
 3. San Martino Katedrali
  Papa II. Alexander tarafından onarıma tabii tutulan katedral biraz değişim yaşasa da 6.yüzyıldan kalan esintilerle ziyaretçilerini karşılıyor. Katedralin iç ve dış kısmında beyaz, yeşil, kırmızı renklerinde yoğun mermerler kullanılmıştır.
 4. San Michele Bazilikası
  Kilisenin yapımına 1071 yılında başlanılmıştır. Lucca’nın sembollerinden bir haline gelen bazilika, ön cephesindeki işlemeleri ile dikkat çekmeyi başarıyor.
 5. Palazzo Pfanner Müzesi
  Ünlü cerrah Pietro Pfanner’in mesleğinde kullandığı tıbbi aletlerin sergilendiği bir müzedir. Müzenin bahçesinde mitolojik heykeller yer alıyor.
 6. Torre delle Ore
  Lucca’nın sembolü haline gelen bir diğer yapı Torre delle Ore saat kulesidir. Saat kulesi 13. yüzyıldan kalmadır. Kuleye çıkarken hem saat mekanizmasını görebilir hem de manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.
 7. Guinigi Kulesi
  Gotik mimarisinin tipik örneklerindendir. Kulenin en üstünde meşe ağaçları yer almaktadır. 44 metre uzunluğunda olan kulenin tepesindeki ağaçların dibine oturarak şehrin kuşbakışı görünümüne hakim olursunuz.