Machu Picchu Gezilecek Yerler

tarafından
140
Machu Picchu Gezilecek Yerler

Peru’nun simgesi ve ülkenin  en değerli antik kenti olan Machu Picchu Gezilecek Yerler, Dünyanın 7 harikası içerisindedir.

1911 yılında Hiram Bingham’nın keşfettiği şehir, o günden bugüne yoğun ilgi ile karşılaşıyor. Şehre girişler UNESCO tarafından sınırlandırıldığı için öncede biletlerinizi almada fayda vardır. Raylı tren sistemi ile bulutlara yakın antik kente ulaşıyorsunuz. Deprem bölgesi olan kente Ashlar adı verilen blok taşları birbirlerine belli bir düzen içinde yerleştirilmiş. Bu yüzden alanlarda doğal afetler çok az bir hasarla atlatılıyor. Bölgeye ilk turlar 2016 yılında düzenlenmiştir. Günümüzde yerli ve yabancı birçok turist kenti ziyarete gelmektedir.

Machu Picchu Gezilecek Yerleri;

 1. Cusco
  Büyük İmparatorluğun başkenti Cusco, görülmesi gereken en önemli yerlerdendir. Peru Rail’in Kutsal Vadisinin doğal güzelliklerini yakından görmek için Cusco’ya tren ile gidiyorsunuz. Vadi yolculuğunda kişi başı bilet ücreti 55 Dolar’dır. Yol boyunca Urubamba Nehrinden gözlerinizi alamıyorsunuz. And dağları ise etrafınızı saran muazzam güzellikte sizi karşılıyor.
 2. Cusco Katedrali
  Colomb sonrası döneme ait birçok eser bu katedralde ziyaretçileriyle buluşturuluyor. Katedral UNESCO Dünya Mirasının da önemli bir yapısıdır.
 3. San Pedro
  Kentte kapalı pazar yerinin adı San Pedro’dur. Hediyelik eşya, sebze çeşitler ve meyveler pazardan alabileceğiniz ürünlerdir. Hemen hemen her tezgahta taze sıkılmış meyve suları içebilirisiniz.
 4. Pisac
  Cusco bölgesine gitmişseniz eğer buraya 1 saatlik uzaklıkta olan Pisac kasabasını mutlaka ziyaret edin. Her pazar günü kasabanın meydanında büyük bir pazar kuruluyor.
 5. Huayna Picchu
  Bölgenin en popüler yerlerinden biride Huayna Picchu’dur. Machu Picchu’yu kuş bakışı görmek için bu alan tırmanmalısınız. Sabah erken saatlerde bilet alıp Huayna’ya tırmanma gerçekleştirin. Denemeniz gereken muhteşem aktivitelerden biridir.