Madrid’e Gitmek İçin 8 Neden

tarafından
42
Madrid’e Gitmek İçin 8 Neden
Madrid, İspanya

 • Ortalama Puan
  9.1
 • Yemek
  8.7
 • Konaklama
  9.1
 • Turistik Yerler
  9.5

Gerek hareketliliği, gerek tarihi yapıları ile Madrid’e gitmek için gereken 8 nedeni sıralayalım.

Madrid, milyonlarca kişinin ziyaret ettiği ve sevdiği şehirlerden birisi olmakta. Eğlenceli geceleri, tarihi yapıları, farklı lezzet ve yeşil alanları ile gezilmesi gereken yerler içerisinde yer alıyor. İşte Madrid’e gitmeniz için gerekli olan 8 neden;

Madrid’e Gitmek İçin Nedenler

 1. Parklar

Yeşil alanlara sahip olan şehirde birçok insan parklarda zamanını geçiriyor. Kitap okuyanlar, fotoğraf çekinenler, piknik yapıp, yürüyüş yapanların birçoğu parklarda soluk alıyor. Parklar içerisinde yer alan göller ve içerisinde bulunan ördekler farklı bir atmosferde olmanıza ve huzur bulmanıza olanak doğuruyor. El Retiro, Jardines de Sabatini gezilmesi gereken büyük parklarda bir kaçı.

 1. Food Marketler

Madrid’de food marketler oldukça ünlü. Hem çeşit fazlalığı hem de lezzetli oluşları ile birçok insanın akın ettiği marketlerdir. Taze meyve suları, deniz mahsulleri ile en çok tercih edilen yiyecek ve içeceklerden bir kaçı oluyor.

 1. Rooftoplar

Madrid’de Rooftoplar adlı otel oldukça eğlenceli ve tercih edilen oteller içerisinde yer alıyor. Otelin manzarası ise bir o kadar güzel.

 1. Tatlılar

İspanya da en çok tercih edilen tatlı Churros oluyor. Özellikle ünlü yerlerde yiyecek olduğunuz tatlılar size farklı lezzetler sunarak damağınızda inanılmaz bir tat bırakıyor.

Madrid'e gitmek için 8 neden

Madrid Gran Via Caddesi

 1. Tarihi yapılar

Madrid’ de tarihi yapılar oldukça fazla. Heykeller, görkemli binalar, detaylı işlenmiş binalar, gibi birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor.

 1. Flamenko

Flamenko gösterileri Madrid’ de olduğu gibi İspanya’nın merkezinde de sergilenen bir danstır.

 1. Meydanlar

Plaza Mayor, Plaza De Santa Cruz gibi yapılarla çevrili meydanlar  seyredilmesi hoş olan yerler oluyor. Bir cafede oturup meydanları, kalabalığı seyretmek eğlenceli bir hal alıyor.

 1. Yiyecek ve İçecekler

Ekmek arası kalamarlarının meşhur olduğu Madrid’ de farklı lezzetler tatmanız için birçok seçeneğiniz bulunuyor.