Miami’de ne yenilir, ne içilir?

tarafından
155
Miami’de ne yenilir, ne içilir?

Güneydoğu köşesinde bir liman kenti olan Miami Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin ikinci büyük kentidir. Kozmopolit bir şehir şehir olan Miami çevre ada ülkelerinden birçok göç almaktadır. Bu sebep ile bir çok kültürü de içerisinde barındırmaktadır.

Latin Amerika mutfağının hakim olduğu Miami’de Küba yemeklerinden Amerikan yemeklerinden hatta tüm dünya yemeklerine kadar ev sahipliği yapmaktadır. Karbonhidrat tüketimi fazla diyebileceğimiz şehirde, empanada adı verilen Latin kökenli börekler sık tüketilmektedir. Bunun yanı sıra et yemekleri, deniz ürünleri ve tropik meyvelerde oldukça fazla tüketilmektedir. Bunların dışında Miami’ye gittiğinizde mutlaka tadına bakmanız gereken yiyecekler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

Unutmadan; bütün bu yiyecekleri görmek ve tatmak istiyorsanız Chennai uçak bileti almanız yeterli…

Miami Yemekleri

Küba yahnisi

Miami çevre ada ülkelerinden fazla göç alan bir şehir olduğundan farklı tatları bir arada bulundurmaktadır. Küba yahnisi, kırmızı et şarap, sarımsak, zeytinyağı, sherry ve soğan gibi soslarla hazırlanan bir tattır. Miami’ye gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken tatlar arasında yer almaktadır.

Ginger grilled chicken (Zencefilli ızgara tavuk)

Tavuk göğsünden yapılan ginger grilled chicken, misket limonu ve zencefil sosuyla hazırlanan bir tattır.

Miami burgeri

Atıştırmalıkların fazla tüketildiği Miami’de faast food ürünleriyle sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biri de burgerdir. Miami’ye has bu yiyecek tütsülenmiş domuz eti, tütsülenmiş salam, turşu ve peynir ile hazırlanmaktadır.

Manuelita

Krep şeklinde bir tatlı türü olan manuelita, şeker, tarçın ve tuzsuz peynirden hazırlanmaktadır.