Nairobi Gezi Rehberi

tarafından
154
Nairobi Gezi Rehberi

Nairobi gezi rehberi yazımızda, Nairobi ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Kenya’nın en büyük şehri olan Nairobi, safari için gezilecek en güzel yerlerden birisidir. Nairobi, denilince akıllara safari yapmak geliyor. Safarinin meşhur olduğu bu yerde müze ve tarihi güzellikleri de görmeden şehri terk etmeyiniz. Şehirde doğal parklar ilgi gören diğer yerler içerisindedir.

Nairobi uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Nairobi uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nairobi’ ye İstanbul’dan 6 saatlik bir süre içerisinde geliyorsunuz. Şehre geldikten sonra merkeze yakın bir yerde otel bulmanızı tavsiye ederiz. Çünkü gece hayatının renkli geçtiği şehir merkezinde canınızın sıkılmayacağını belirtelim. Nairobi’de insanlar gece kulüplerine gitmeyi ve eğlenmeyi çok severler. Seyahat için gittiğiniz bu şehirde gece kulüplerine koyulan ses sistemleri ve mobilyaları görünce şaşırmayın. Çünkü insanlar bu düzen ile dikkat çekmekte ve milyarlar yatırmaktadır. Hareketli geçen gece hayatı ile şehirde eğleneceğinizi söyleyebiliriz.

Nairobi’de Gezilecek Yerler

Nairobi Milli Parkı

Televizyonlarda izlediğiniz belgeseller ve vahşi hayvanlara Nairobi Milli Parkında denk gelebilirisiniz. Safari hayatını seven ve vahşi yaşamın baş rollerinde yer alan hayvanlara merakı olanlar Nairobi’ye büyük bir heyecanla gelmektedirler. Birbirinden farklı birçok hayvanı yakından görebilirsiniz. Bambaşka bir deneyim olan Nairobi Milli Parkı, heyecan yaşayacağınız önemli gezi noktalarından birisi. Bu milli park 1946 yılında Nairobi’nin ilk milli parkı olarak kurulmuştur.  Kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan milli park, 19 yüzyılda yeşillendirilmiştir. Parkta aslan, zürafa, zebra, gergedan gibi çok fazla vahşi havyan yer almaktadır. İnsanlar parkı ziyaret ederek bu vahşi yaşama tanıklık etmektedirler. Safari turu isteyenler için parkta belli bir ücret ödenmektedir. Yetişkinler için 50 Amerikan doları, indirimli bilet alan kişiler ise 25 Amerikan doları ödemektedirler.

Nairobi Milli Müzesi

1910 yılında açılan bu müze birçok eserin muhafaza edilmesi için açılmıştır. Müze Uganda Doğal Tarih Derneği ve doğa bilimciler tarafından kurulmuştur. Müze hafta içi ve hafta sonu 08:30 ‘ dan 17:30’ a kadar açıktır. Müze şehir merkezine 10 dakikalık bir mesafede bulunuyor.

Karen Blixen’in Evi

İsveç mühendis olan Ake Sjögren bu evi yapmıştır. Ev Karen Blixen tarafından satın alınmış olup ünlü kitabını da Blixen burada yazmıştır.