Nevada’da Ne Yenilir Ne İçilir?

tarafından
119
Nevada’da Ne Yenilir Ne İçilir?

Nevada’da Ne Yenilir Ne İçilir listesinde etnik çeşitlilikten kaynaklanan farklı türden yiyeceklere ev sahipliği yapan bir bölgedir.

Nevada’da etnik grup çeşitliliği fazladır. 3 milyona yakın nüfusu yemek lezzetlerindeki çeşitliliği de etkilemiştir. İnsanlar genelde Las Vegas’ta yer alan kumarhanelerin açık büfelerinden yemek yemektedirler. Las Vegas’ta 200’den fazla açık büfe bulunmaktadır. Açık büfelerin çokça tercih edilmesinin sebebi farklı yemek tatlarına bakma imkanınızın olmasıdır. Favori yiyeceklerinizin oluşmasını sağlayan açık büfeler, Nevada bölgesinde tercih edebileceğiniz ilk alternatiftir.

Nevada Gezilecek Yerler

Kültür olarak yemek konusunda kendini geliştirmiş olan Amerika, bu eyaletinde  hazır ve fastfood tarzı yemek, içecekleri gösteriyor. Baharatlı ve hazır yemeklere hakim olan Nevada eyaleti, alkollü içkilerin yanında kullanılan mezeler ile kendini geliştirmiştir. Nevada en çok barları ve uzun süren gece hayatı ile bilinirken alkollü içecek konusunda da Nevada kendini çok geliştirmiştir. Sizler için hazırladığımız Nevada’da Ne Yenilir Ne İçilir?

” Altına Hücum” zamanlarında Fransa ve İspanya bölgelerinden Nevada’ya gelen insanlar koyun yetiştiriciliğine başlamıştır. Bu yüzden koyun eti ile yapılan yemek çeşitliliği bölgede bolca yer alıyor. Amerika Birleşik Devletlerinin en iyi Thai yemeği Nevada’da ünlü restoranlarda tercih edilen bir lezzettir. Özellikle Thai yemeği üzerine Reno’da 50 adet Las Vegas’ta ise 240 tane Thai restorandı yer almaktadır. Bunun sebebi de Nevadalıların Asya yemeklerini çok sevmelerinden kaynaklanmaktadır. İşte Nevadalıların bazı ünlü lezzetleri;

 1. Steggs

  Kumar oynamayı sevenlerin gecenin geç saatlerine kadar sokaklarda olması acıkmayacakları anlamına gelmiyor. Özellikle gece hayatını sevenler ve kumarhanede çalışanlar biftek ile yumurtadan oluşan bu yemeği tercih ediyorlar. 24 saat açık olan mekanlarda bu yemeğin yanına patates kızartması ve kızarmış ekmek yiyebilirsiniz.

 2. Fajita

  Tavuk ve Pasifik karideslerden oluşan bu yemek, üzerine dondurma konularak servis ediliyor. Enfes bir lezzet doğrusu. Nevada’ya gidip bu lezzeti mutlaka denemelisiniz.

 3. Picon Punch

  1910 yılından beri sunulan bir içecektir. Aslında Amerikalılara aittir. Ancak Nevadalıların ünlü içeceği olan picon punch,  yemeklerin yanında sizlere eşlik ediyor.

 4. Home Means Nevada

  Adaçayının süt, krema ve şeker ile karıştırıldıktan sonra üzerine kavrulmuş çam fıstığı ekleniyor. Farklı bir lezzet doğrusu.