Paju Gezi Rehberi

tarafından
116
Paju Gezi Rehberi

Paju gezi rehberi yazımızda, Paju ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Güney Kore’nin görülmeye değer şehirlerinden birisi olup, yeşil doğası ile turistleri etkilemeyi başaran şehirdir Paju.

Her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan şehir Paju, Güney Kore’nin antik dönemine ait eserleri bünyesinde taşıyor. Ülkemizdeki vatandaşlarımızın da Güney Kore’ye sempatik baktığını belirtmeden geçmeyelim. Özellikle genç kızlar Güney Kore dizileri ve şehirlerine ilgi duymaktadırlar. Bu denli sevilen ülkenin görülecek birçok yeri bulunuyor. Paju’da bunlardan bir tanesidir. Yaz mevsiminde gitmenizin tavsiye edildiği kentte zaman zaman muson yağmurlarını görüyorsunuz. Seul kalabalık şehir olduğu için oranın yoğunluğundan sıkılan insanlar Paju’da soluklanıyor. Gezilecek yerlerine listemizde yer verdiğimiz bu güzel şehre mutlaka gitmelisiniz.

Paju’da Gezilecek Yerler

1 – Paju İngiliz Köyü

Yeşil alanların bulunduğu İngiliz köyü, farklı bir atmosfere sahiptir. Sessizliğinin yanı sıra kalem kağıt çıkarıp dağların eteklerini resme dökme isteği uyandırıyor. Konaklama yerleri ise sıcak kanlı çalışanları bünyesinde barındırıyor.

2 – Heyri Sanat Köyü

Birçok mimar, ressam, şair,aktörler ve müzisyenlerin tarafından kurulan Heyri Sanat köyü, büyüleyici bir bölgededir. Köyde müzeler, konser alanları ve sergiler bulunuyor. Köydeki düzenlenen etkinlikler sizlere, dolu dolu vakit geçirme imkanı veriyor.

3 – Provence Köyü

Paju’da yer alan  bu köyü Fransa’nın sokaklarına benzerliği ile beğenenler oluyor. Muazzam doğal güzelliği kim beğenmez. Köyde yapılan hamur işi ürünlerini mutlaka denemelisiniz. Hediyelik eşya satan dükkanlar, kahve molası vereceğiniz cafeler ve ragmen yiyeceğiniz restoranları burada yakın mesafede bulabilmektesiniz. Fransa’yı andıran bu köyü görmeden şehirden ayrılmayın.

4 – Soulone Botanik Bahçesi

Bahçe, 13.200 metrekarelik alana kuruludur. Farklı türden bir sürü bitki çeşidi botanik bahçede korunuyor.Huzurlu geçireceğiniz 1 – 2 saat bile motive olmanızı sağlayacaktır.

5 – Byeokchoji Botanik Bahçesi

Paju’da ki bir diğer botanik bahçe Byeokchoji’dir. 1965 yılında kurulmuştur. Doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenlerin tercih edeceğin bir alandır.